• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zajęcia logopedyczne

  Drodzy Rodzice!

  Z przyjemnością spotykam się z Państwem pierwszy raz w nowym roku szkolnym. Z pozytywnym nastawieniem przystępujemy do kolejnego logopedycznego wyzwania. Wszyscy mamy nadzieję, że doświadczenia z okresu pandemii będą tylko zapisem przeszłości. Pamiętamy jednak o zaleceniach związanych z bezpieczeństwem i wzajemnie wspieramy się oraz wciąż edukujemy. Nasze pociechy z tak wielką dozą radości witały przedszkolnych przyjaciół, ukazując jak wielką rolę odgrywa, w procesie dorastania, bezpośredni kontakt z rówieśnikami. Już od pierwszych dni września na nasze dzieci czekały liczne niespodzianki a także cudowni goście m.in. Pani Kamilla Baar- Kochańska, która słowami Julian Tuwima i Jana Brzechwy wyczarowała baśniową przestrzeń dzieciństwa.
  Obecnie odbywają się badania przesiewowe. Pragnę przypomnieć, iż pomocą psychologiczno – pedagogiczną objęte są wszystkie dzieci. Nasze przedszkole dba o prawidłową wymowę Maleństw i starszych grup wiekowych. Jeżeli Państwo będą współpracować z terapeutą, wykonując zalecane ćwiczenia, to nasi milusińscy na pewno odniosą sukcesy artykulacyjne.
  W przedszkolu wprowadzamy nowe głoski, frazy. Ćwiczymy także narządy mowy i prawidłowy oddech. W domu natomiast – pod czujną opieką rodziców – kochane pociechy utrwalają dany materiał.
  W zależności od temperamentu, osobowości dziecka, oczekiwane efekty uzyskujemy podczas wspólnej zabawy lub w atmosferze wyciszenia, spokoju np. przed snem.
  Proste ćwiczenia: picie przez rurkę, gryzienie marchewki, skórki chleba, nadmuchiwanie baloników, puszczanie baniek mydlanych, zabawy gwizdkiem, trąbką, wiatraczkiem, stymulują mięśnie twarzy.
  Bardzo cenne są dla mnie konsultacje z Państwem. Cieszę się, że mogę służyć pomocą i wyjaśniać rodzące się wątpliwości.

  Logopeda Agnieszka Betleja