• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „O czym szumią drzewa” w Tygryskach i Kangurkach?

  Drodzy Rodzice!
  Za nami kolejny tydzień października, w którym realizowaliśmy blok tematyczny pt. „O czym szumią drzewa?”. Rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania Lucyny Krzemienieckiej „O gościach co nie przyszli na ucztę”. Z jego treści dzieci dowiedziały się, które ptaki migrują do ciepłych krajów, a które pozostają z nami na zimę. Opowiadanie to ma również wątek związany z przeżyciami i emocjami. Nawiązując do tematu z ubiegłego tygodnia o emocjach, dzieci dyskutowały na temat szacunku do pracy innego człowieka i oczekiwań z nią związanych.
  Dowiedzieliśmy się jak obliczyć wiek drzewa a rozmowa o gatunkach drzew zaprowadziła nas do lasu i na podstawie słów: las, lis, liść, lalka Lola poznaliśmy kolejną z liter – „l”, „L”. Z poznaniem nowej litery wiążą się ćwiczenia związane z analizą i syntezą wyrazową tzn., dzielimy wyrazy na sylaby, głoski lub odwrotnie z sylab i głosek układamy wyrazy. Kolejny tydzień to również kolejna cyfra. W trakcie zabaw matematycznych, przeliczaliśmy zgromadzone przez dzieci kasztany, „Tygryski” i „Kangurki” rozwiązywały zadania w kartach pracy i uczyły się pisania cyfry „3”. We wtorek byliśmy na basenie, na którym dzieci zdobywały nowe umiejętności pływackie.
  W związku z 18 rocznicą nadania naszemu przedszkolu imienia Kubusia Puchatka, w środę przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z wizerunkiem Kubusia, a w czwartek wspólnie z nim śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a na zakończenie dnia przyjechała do nas „Ekipa Pana Korka”. Wspólnie wykonywaliśmy wiele atrakcyjnych doświadczeń związanych z powietrzem. O szczegółach tego ważnego dnia, będzie można przeczytać na ogólnej stronie naszego przedszkola już wkrótce.
  W związku z tym, że jesień jest piękna i słoneczna staramy się codziennie, chociaż na chwilę korzystać z jej uroków w ogrodzie przedszkolnym.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda