• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zimowy tydzień w ,,Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!

  W ubiegłym tygodniu poruszaliśmy się w kręgu tematycznym „Za zimową szybą”. Był to dla nas ciekawy, zabawny i radosny czas. W poniedziałek postanowiliśmy przywołać zimę, aura za oknem była idealna, wszędzie biało i mroźno. „Króliczki” zaczęły wymieniać zwierzęta, które możemy spotkać o tej porze roku. Każdy odrysował sylwety sarny, jelenia, ptaków, wilka, lisa, zająca czy dzika. Następnie starannie wycinał, by później w grupach stworzyć zimowy pejzaż. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa pt. „sylaby do pary”. Zadaniem dzieci było odszukanie karteczek z takimi samymi sylabami, które różniły się między sobą tylko czcionką. Następnie dzieci sprawdzały jakie przedmioty unoszą się na powierzchni wody, a które opadają na dno. Przyglądaliśmy się również jak zachowują się kostki lodu wrzucone do wody. Ćwiczenie miało na celu by dzieci dostrzegły podobieństwo doświadczenia przeprowadzonego w przedszkolu z sytuacją na rzece lub jeziorze, które jest pozornie zamarznięte. Wspólnie ustaliliśmy zasadę, że pod żadnym pozorem nie można wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne.

   Nasze kochane starszaki wykazują się ogromną pomysłowością, dokładnością i skupieniem podczas wykonywanych prac. W naszej grupie to już tradycja, że w trakcie różnych aktywności plastycznych, w tle słuchamy ulubionych przez całą grupę utworów muzycznych, a obecnie utrwalamy repertuar na zbliżające się spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami.

   Przypominaliśmy sobie jakie ptaki pozostały w naszym kraju i co należy robić by pomóc im przetrwać zimę. Ćwiczyliśmy głośne czytanie wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Ale zima”, który znajduje się w książkach do nauki czytania. Na zakończenie zajęć dydaktycznych przyszedł czas na zabawę, która przypadła do gustu wszystkim „Króliczkom”, towarzyszyło nam wiele radości i pozytywnych emocji. Dzieci ćwiczyły mięśnie stóp, zbierając ziarenka fasolki na czas. Wszystkie aktywności i rozmowy o zimie zadziałały i przez cały tydzień mogliśmy się cieszyć piękną, białą zimą. Korzystając z pięknej aury za oknem wyszliśmy na spacer , by nacieszyć się śniegiem, porzucać się śnieżkami. 

  Przez cały tydzień odbywały się zajęcia: z języka angielskiego i francuskiego, zajęcia teatralne, robotyka oraz gimnastyka ogólnorozwojowa, na które dzieci bardzo chętnie uczęszczają.

  Dziękujemy za dobre słowa. Wszystkim życzymy dużo zdrowia. Z wielką ochotą pracujemy z Państwa dziećmi i obserwujemy jak z dnia na dzień wspaniale się rozwijają.

  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie. Sylwia Ścierska, Klaudia Gałęziok.

  OdpowiedzPrzekaż dalejDodaj reakcję