• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zapachy i smaki jesieni w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień w „Króliczkach” upłynął nam miło, radośnie i  przyjemnie. Poruszaliśmy się w kręgu tematycznym dotyczącym zapachów i smaków jesieni. Na początku tygodnia dzieci przyniosły do przedszkola skarby i dary jesieni. Nasza sala zapełniła się kasztanami, żołędziami, orzechami, szyszkami, jarzębiną i mnóstwem kolorowych liści. „Króliczki” postanowiły stworzyć piękny jesienny kącik.
  W poniedziałek poświęciliśmy sporo czasu na zabawy, zagadki i ścieżki sensoryczne. Wiele radości przyniosły dzieciom zajęcia, podczas których za pomocą swoich zmysłów rozpoznawały owoce, warzywa, przyprawy, które możemy spotkać jesienią w kuchni.
  We wtorek rozpoczęliśmy dzień z „Malinową mamą”, która była główną bohaterką opowiadania. W ten sposób „Króliczki” poznały literkę „M”, „m”, która towarzyszyła nam cały dzień podczas czytania sylab i wyrazów. Dzieci brały udział w zabawach słownych doskonalących ich myślenie skojarzeniowe. Po południu wykonały piękne prace plastyczne pt. „M, jak malina”.
  W środę radości było co nie miara, gdy rano dzieci przystąpiły do klasyfikacji owoców i warzyw. Podczas zabawy dydaktycznej, klasyfikowaliśmy owoce ze względu na różne kryteria. Dzieci zobaczyły, jak wygląda sad w poszczególnych porach roku. Po południu stworzyliśmy w sali laboratorium smaków, w którym dzieci odkrywały smaki nazywając je: słodki, kwaśny, gorzki. Samodzielnie tworzyły zdrowe owocowe przekąski, które z talerzyków zniknęły w mig.
  W czwartek rano pojechaliśmy na basen. Musimy przyznać, że dzieci zrobiły ogromne postępy w nauce pływania. Ta forma zajęć sprawia im mnóstwo radości. Po południu byliśmy na spacerze. Wstąpiliśmy po drodze na jesienny stragan, na którym dzieci mogły zobaczyć warzywa i owoce, o których rozmawialiśmy w tym tygodniu.
  W piątek zamieniliśmy się w małych ogrodników. „Króliczki” wysłuchały opowiadania Katarzyny Ziemnickiej pt. „Florentynka zostaje rolnikiem” . Dzieci dowiedziały się, jak trudna jest praca rolnika i uczą się szacunku dla jego wysiłku.  Uświadamiają sobie, że uprawa roślin wymaga określonej kolejności prac i sprzyjających warunków. Samodzielnie założyły hodowlę fasolek w naszej sali, zobowiązały się do systematycznego dbania o naszą roślinkę.
  Oczywiście, jak co tydzień dzieci brały udział w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego, robotyki, szachów i gimnastyki. W tym tygodniu sprzyjała nam pogoda, więc wiele czasu poświęciliśmy na spacery i zabawy w ogrodzie.
  Kochani Rodzice, dzieci są energiczne, radosne i miło spędzają z nami czas.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda