• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Zabawy w teatr w „Króliczkach”

  Kochani Rodzice!
  Kolejny tydzień pełen emocji i wzruszeń za nami. Poruszaliśmy się w kręgu tematycznym pt. „Zabawy w teatr”. Na początku tygodnia wiele czasu poświęciliśmy na wirtualną wycieczkę po teatrze. Dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia, które się w nim znajdują oraz poznały pracę osób tam zatrudnionych. Wiedzą doskonale od czego należy zacząć, aby powstało przedstawienie. Jak ważna jest rola reżysera, scenarzysty, charakteryzatora, kostiumologa czy aktora. Bardzo chętnie dzieci wcieliły się w role postaci z bajki pt. „Czerwony Kapturek”.
  W tym tygodniu poznaliśmy również obraz graficzny litery „Y”, „y”. Czytaliśmy teksty słowno – obrazkowe, rozwiązywaliśmy rebusy, których rozwiązaniem były tytuły bajek.
  Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Posłuży nam do tego kalendarz adwentowy. W każdym dniu czeka na nas nowe, świąteczne zadanie.
  Mnóstwo wzruszeń przyniósł nam udział w uroczystej gali z okazji rozstrzygnięcia VII Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad Nami Orzeł Biały”. Dzięki systematycznej pracy nasze kochane „Króliczki” zdobyły pierwsze miejsca na podium w kategoriach zespół i solista. Jesteśmy z nich bardzo dumne.
  W tym tygodniu dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które przedstawiały górnika. Przed uroczystą akademią z tej okazji zapoznały się z jego pracą. Na koniec tygodnia braliśmy udział w uroczystym spotkaniu z okazji „Dnia Górnika”. „Króliczki” pięknie zaprezentowały swoje zdolności wokalno – taneczne. Odwiedziło nas dwóch górników. Jednym z nich był dziadek Naszego Adasia, pan Józef. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda strój górnika, jak prezentują się jego poszczególne elementy. Mogły zadawać pytania dotyczące jego pracy. Po południu odbyło się uroczyste spotkanie z Panią Dyrektor podczas, którego zostały wręczone nagrody za konkurs patriotyczny.
  Oprócz wielu atrakcji, w minionym tygodniu dzieci brały udział w zajęciach szachowych, teatralnych, z języka angielskiego, francuskiego, rytmiki i gimnastyki.
  Drodzy Rodzice! Dzieci są bardzo zdolne, chętnie współpracują z nami. Przed nami czas przygotowań do występu świątecznego w Teatrze Małym w Tychach. Będzie on doskonałą okazją do zaprezentowania talentów, które posiadają Państwa dzieci.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda