• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wrzesień w ,,Kangurkach” – 2019-09-28

  Kochani Rodzice!
  Podczas ostatnich dwóch tygodni w ,,Kangurkach”, towarzyszył nam temat różnego rodzaju zabaw, zabawek, naszych domów oraz temat bezpieczeństwa. Dzieci mogły się pochwalić, jak wyglądają ich domy czy mieszkania; utrwalały także znajomość wyposażenia każdego z pomieszczeń oraz czynności, które wykonuje się w domu w każdym z miejsc. Szczególną uwagę we wrześniu poświęciliśmy także bezpieczeństwu. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbył się w naszym przedszkolu festyn o takiej właśnie tematyce. Mieliśmy zaszczyt gościć na naszym ogrodzie policjanta ze swoim radiowozem; Państwa ze Straży Miejskiej, również ze swoim pojazdem; ratowników medycznych z karetką pogotowia i psem ratownikiem oraz panów ze Straży Pożarnej wraz z wozem strażackim. Mieliśmy okazję poznać charakter pracy każdej z tych osób, dokładnie zobaczyć jak wyglądają pojazdy oraz w jakie elementy są wyposażone. Ponadto, nie zabrakło okazji do utrwalenia poprzez zabawy praktyczne najważniejszych zasad ruchu drogowego. Dzieci, ćwicząc na swoich pluszowych zabawkach, mogły przypomnieć sobie także jak należy zabandażować w razie potrzeby zranione miejsce.
  Podczas ostatnich dwóch tygodni Kangurki miały również możliwość odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 11 w Tychach, gdzie wysłuchały ciekawego opowiadania pt. „Praktyczny Pan”.
  Ponadto, w minionym czasie, dzieci poznały literę „O”, utrwalając jej znajomość w różnego rodzaju zabawach. Serdecznie zachęcam, aby znajomość cyferek oraz literek w formie przyjaznej dziecku zabawy, utrwalać również w domu, podczas codziennych czynności. Drodzy Rodzice, dzieci bardzo chętnie będą wymyślały słowa, w których znajduje się poznana właśnie literka, chętnie podzielą je na sylaby, a także z ciekawością będą wyszukiwały litery w każdym dostępnym tekście pisanym (najlepiej, aby na początek były to wyrazy pisane większą czcionką).
  Życzę Wam cudownej zabawy ze swoimi dziećmi każdego dnia oraz radości z widocznych postępów. Niech spędzany wspólnie czas owocuje w przyjemne dla obu stron mądre zabawy i „dydaktyczne momenty”.
  Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Monika Gawryś.