• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024

  Drodzy Rodzice

  Trwa jeszcze nabór do przedszkola na nowy rok szkolny 2023/2024 w PNKP – (film)

  Zachęcam do skorzystania z naszej oferty, gdzie czeka na dzieci niezwykła przygoda, gdzie poprzez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi każdego dnia dziecko poznaje piękno otaczającego świata.
  Proponujemy dzieciom jak również Państwu sprawdzoną edukację i  wszechstronny rozwój.

  Nasze przedszkole funkcjonuje od 1 września 2004r. Jest to przedszkole piękne, doskonale wyposażone w pomoce edukacyjne, przestronne, duże jasne sale z dużym ogrodem (0,5ha), z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną jak również z miłą kadrą pomocniczą, z własną świetnie wyposażoną kuchnią i domowymi smacznymi posiłkami z bogatym menu, które absolwenci wspominają latami.
  Nasi wychowankowie zdobywają pierwsze miejsca lub wielokrotnie są laureatami w konkursach, festiwalach, turniejach szachowych, hokejowych, konkursach plastycznych. Mamy liczne osiągnięcia na szczeblu kraju, województwa i miasta. 

  Jesteśmy sześciokrotnymi mistrzami drużynowymi Polski w szachach, czterokrotnymi laureatami „Pieśni Patriotycznej i Historycznej” na szczeblu wojewódzkim, mistrzami w rozgrywkach hokejowych na szczeblu miasta.
  Każdego dnia na dzieci czekają interesujące zajęcia, jeżeli chcecie Państwo, aby Wasze dzieci dołączyły do wychowanków naszego przedszkola to serdecznie zapraszamy.

  W przedszkolu realizowana jest podstawa programowa MEiN, która jest wzbogacona o następujące zajęcia:
  – rytmika dwa razy w tygodniu po 30 min. w każdej grupie wiekowej przy żywych dźwiękach pianina (posiadamy 3 instrumenty)
  – język angielski (trzy razy w tygodniu po 30 min. w każdej grupie wiekowej,
  – język francuski (raz w tygodniu),
  – gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami akrobatyki, profesjonalna ścieżka gimnastyczna, dwa batuty akrobatyczne, trampoliny,
  – szachy
  – zajęcia teatralne,
  – robotyka,
  – hokej,
  – basen,
  – wyjścia i wyjazdy do ciekawych miejsc pracy i wypoczynku w naszym województwie.
  – dla dzieci kończących edukację – „Zielone przedszkole” – czasowo zawieszone z powodu COVID-19.

  Każda sala wyposażona jest w multimedia telewizor, DVD, Internet, dostęp do własnego serwera multimedialnego, na którym są zgromadzone wszelkie aktywności dzieci oraz bogata baza materiałów edukacyjnych WSiP, służących do realizacji podstawy programowej jak również pozyskiwania informacji o świecie przyrody, nauki, wiedzy ogólnej oraz nowinek ze świata. 
  Każdy nauczyciel wyposażony jest również w laptopa do komunikacji z rodzicami, zapewniamy stałą opiekę doświadczonego logopedy dla wszystkich grup i w razie potrzeby psychologa dla dzieci i Państwa.
  Organizujemy również dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci, dni otwarte dla rodziców w ramach zajęć edukacyjnych, ciekawe imprezy w Teatrze Małym w Tychach ( stała współpraca), jak i w przedszkolu dla rodziców i dziadków, festyny rodzinne w ramach „Dnia rodziny”.
  A to nie wszystko co osiągnęliśmy, dzięki stałej i ambitnej pracy pracowników przedszkola oraz doskonałej współpracy z rodzicami. 
  Więcej informacji na naszych stronach internetowych www.krainapuchatka.pl, tam bogate galerie zdjęć i filmów z życia przedszkola – zapraszamy do odwiedzin.

  Drogi Rodzicu, jeżeli nie wybrałeś jeszcze dla swojego dziecka przedszkola, zapraszamy do nas dzieci w wieku od 3 do 6 lat bez wpisowego.

  ZAPRASZAM – umów się dyrektorem – pobierz kartę i zapisz swoją pociechę.

  Z wyrazami szacunku,
  Maria Baar
  Dyrektor Przedszkola 

  Telefon: 798 946 453