• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Wiosna tuż, tuż”

  Drodzy Rodzice, witam serdecznie.
  Jest mi bardzo miło poinformować, iż czas spędzony z Waszymi pociechami był bardzo ciekawy,  radosny i intensywny.
  Poruszaliśmy się w kręgu tematyki „Wiosna tuż, tuż”
  Poznaliśmy pierwsze oznaki wiosny – pięknej pory roku, na którą czekamy z wielką radością.
  Pomimo intensywnej ilości zajęć, korzystaliśmy z wyjść na spacer, obserwując kwiaty, które „uśmiechają” się dzięki pierwszym promykom słońca.
  Wasze dzieci to „cudowne przedszkolaczki” które niezwykle łatwo przyswajają wiedzę i chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach:
  rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe, język angielski, język francuski, tańce (czacza, samba, poleczka), to wszystko działo się podczas naszego wspólnego tygodnia.
  Z wielką radością dzielę się z Państwem następującymi spostrzeżeniami:
  Dzieci cechuje skupienie podczas zajęć, jednocześnie podczas zajęć dowolnych dzieci budują dobre relacje – odbywa się to wszystko w skupieniu, szacunku, cechuje je niezwykła wyobraźnia, umiejętność dzielenia się zabawkami, nad wszystkim trzeba jednak czuwać, motywować,  akceptować to co dobre i służyć pomocą .
  Mam wielką wiarę w dziecko i bardzo proszę o rozmowy z dziećmi na temat szacunku, który obowiązuje wszędzie również  podczas pobytu dziecka w przedszkolu, poszanowania wytworów prac dziecięcych, stosowania form grzecznościowych, kultury bycia podczas spożywania posiłków, zachęcania do samodzielności.
  W piątek dzieci miały mnóstwo pomysłów bawiły się wybranymi przez siebie pomocami, to była: straż pożarna, policja,  gospodarstwo, kącik lalek, a na koniec  dnia wspólnej zabawy powstał pomysł zaproszenia do apteki.
  Dzieci bardzo pięknie śpiewają poznane piosenki w języku polskim, angielskim i francuskim, chętnie słuchają wierszy i opowiadań.
  Wykonaliśmy dwie prace plastyczne: motylki z okazji święta motyla, oraz żonkile, które można podziwiać w naszej galerii w holu przedszkola, a na żywo w naszym przedszkolnym ogródku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
  Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
  Maria Baar i Katarzyna Przewoźnik