• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wielkanocny czas w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień upłynął nam na omawianiu bardzo ważnego i aktualnego tematu jakim jest ekologia. Zanim jednak opiszemy mijający tydzień, pragniemy wrócić do naszego poniedziałkowego spotkania z Rodzicami. Dzieci były w tym dniu bardzo podekscytowane z wizyty swoich najbliższych. Pięknie uczestniczyły w zajęciach, które będziemy długo wspominać. Dziękujemy!
  We wtorek „Króliczki” dowiedziały się jak istotna jest ich rola w dbaniu o środowisko. Każdy człowiek, nawet najmniejszym gestem i czynem może sprawić, że nasz Świat będzie piękniejszy i bardziej kolorowy. Dzieci przygotowały kosze do segregacji śmieci w odpowiednich kolorach i poznały symbole oznaczające „szkło”, „tworzywa sztuczne”, „papier”, „odpady kuchenne” oraz „trawę”. „Króliczki” poznały również literę „g” oraz „G” i uczestniczyły w zabawach badawczych z wodą. Wykonały również karty pracy i brały udział w zabawach ruchowych z przeliczaniem.
  W środę dzieci brały udział z zajęciach konstrukcyjnych tworząc własne instrumenty oraz dowiedziały się po co organizowane są zbiórki nakrętek.
  W czwartek dzieci wykonały własne torby papierowe oraz wybrały się na zakupy do sklepu z ekologiczną żywnością. Za pomocą aplikacji sprawdzaliśmy składy produktów i zwracaliśmy uwagę na to, co może szkodzić zdrowiu.
  Piątek to ostatni dzień przed Świętami Wielkiej Nocy, dlatego skupiliśmy się na tych ważnych wydarzeniach, które są przed nami. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje oraz życzyliśmy sobie zdrowych i spokojnych Świąt! Podczas całego tygodnia trwały również nieustanne przygotowania do naszego wtorkowego występu w Teatrze Małym, na który bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.
  Wesołego Alleluja!!!
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Aleksandra Klimek i Sylwia Ścierska