• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wesoły, czerwcowy czas w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu w „Króliczkach”  było bardzo radośnie. Tematem przewodnim był temat „Wkrótce wakacje”. Opowiadaliśmy o miejscach do których możemy się wybrać na letni wypoczynek np. góry, morze, jeziora, wakacje w mieście, wiejskie wakacje. Doskonaliliśmy umiejętność tworzenia dłuższych wypowiedzi na tematy wakacyjne. Dzieci opowiadały o swoich wymarzonych wakacjach i jak chciałyby je spędzić. Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego. Posiłkowałyśmy się książkami „Dobre i złe sekrety” E. Zubrzyckiej – dobre sekrety, złe sekrety, sekrety w Internecie, komu powiedzieć o złym sekrecie oraz „Jestem bezpieczny – na ulicy, na podwórku, w lesie” Wydawnictwa SBM. Ten tydzień upłynął nam również pod znakiem przygotowań do ostatniego przedstawienia. Przygotowaliśmy również portrety swoich Tatusiów z okazji Ich święta oraz wakacyjne marzenia przeniesione na kartkę papieru.
  Cały tydzień zakończyliśmy bardzo wesołym wydarzeniem. W piątek w naszym przedszkolu odbył się festyn dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego. Było wiele atrakcji, które bardzo podobały się dzieciom. Był dmuchany zamek, rzut do celu, lewitujące piłeczki oraz super niespodzianka – stanowisko z popcornem i watą cukrową. Był również Pan Pirat, który puszczał ogromne bańki mydlane oraz wykonywał na życzenie dzieci ciekawe figurki z balonów. Na twarzach dzieci można było zobaczyć ogromną radość i zadowolenie. W ten sposób zakończyliśmy cały rok edukacji i zabawy, a teraz czekają na nas wakacyjne przygody!
  W naszej grupie, urodzinki obchodziła również Wiktoria, której składamy jeszcze raz wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Serdecznie pozdrawiamy, Joanna Duda i Danuta Wieczorek