• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Wesoły czas w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień rozpoczęliśmy długo wyczekiwanym balem karnawałowym. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Były kolorowe światła, balony, klaun w roli DJ’a i pyszne przekąski. Nasz prowadzący zadbał o to, aby każde dziecko było uśmiechnięte. Panie oczywiście również bawiły się wyśmienicie.
  Następnego dnia przypominaliśmy sobie, jakie postaci można było zobaczyć na balu. Ku mojemu zdziwieniu, „Maleństwa” pamiętały stroje wszystkich kolegów i koleżanek z grupy. Muszę przyznać, że pamięć mają bardzo dobrą. We wtorek gościliśmy w naszej sali absolwentów naszego przedszkola, którzy obecnie uczęszczają do klasy ósmej. Wraz ze swoim wychowawcą, przygotowali dla dzieci zabawy w języku angielskim, a na zakończenie wspólnych zajęć, poczęstowali Maluszki cukierkami. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wizytę i oczywiście zapraszamy ponownie.
  W środę udało nam się spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Najpierw poszliśmy na długi spacer, a następnie udaliśmy się do naszego przedszkolnego ogrodu gdzie bawiliśmy się wspólnie w chowanego. Było mnóstwo radości i pisków, a na uśmiechy „od ucha do ucha” aż miło było patrzeć.
  Czwartek upłynął nam na zabawach ruchowych i dowolnych. Dzieciom bardzo podobała się zabawa w lustro, w której byli moim „odbiciem” oraz zadania związane z motoryką małą.
  W piątek utrwalaliśmy kolory oraz doskonaliliśmy znajomość cyfr w zakresie 6. Maluszki chętnie manipulowały kolorowymi żetonami, a wielka kostka uatrakcyjniała zajęcia. Na zakończenie tygodnia postanowiliśmy wykonać ostatnią, w tym roku szkolnym, pracę o tematyce zimowej. Dzieci pierwszy raz malowały balonami, a do wykonania pracy użyliśmy jedynie farby białej, farb w różnych odcieniach niebieskiego oraz srebrnego brokatu. Prace oczywiście zdobią już naszą tablicę. Podczas wszystkich tych aktywności, znalazł się również czas na zajęcia z języka angielskiego, francuskiego czy gimnastyki. Niezmiennie dużo rozmawiamy i tłumaczymy sobie różne sytuacje, jakie pojawiają się w naszej grupie. Dzieci są coraz starsze i coraz więcej są w stanie zrozumieć, a my jako dorośli musimy im tylko w tym pomóc i Ich wspierać. Myślę, że wspólnymi siłami damy radę. Jak zawsze jestem do Państwa dyspozycji i w każdej sprawie, jak tylko będę mogła, to oczywiście pomogę. Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i spokoju.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek