• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Tygryski” w świecie książek

  Drodzy Rodzice!
  Tematem przewodnim ubiegłego tygodnia były nasze ulubione książki. „Tygryski” opowiadały o swoich ulubionych bajkach i ich bohaterach.
  Chętne dzieci czytały nam fragmenty przyniesionych z domu książek. Poznaliśmy wiele nowych słów związanych z powstawaniem książek. Wiemy, kto to jest pisarz, redaktor, grafik, introligator oraz co to jest wydawnictwo. Dzieci obejrzały z uwagą filmik edukacyjny o tym jak powstaje książka i były zaskoczone ile pracy trzeba włożyć w to, zanim książka pojawi się w księgarni.  Mówiliśmy o tym jak zbudowana jest książka. Ma okładkę, na której widnieje tytuł i nazwisko autora, a w środku znajdziemy spis treści z podziałem na strony, co ułatwia nam korzystanie z książki. Dzieci rozumieją przysłowia: „Książka jest naszym oknem na świat” oraz „Dom bez książek, to dom bez okien”. Starszaki wiedzą też, że książki należy szanować – przeglądamy je tylko wtedy, kiedy mamy czyste ręce.
  Na zakończenie tej tematyki, bawiliśmy się w kalambury wykorzystując rekwizyty, które dzieci przyniosły z domu oraz stroje, którymi dysponuje przedszkole.  Podzieleni na grupy odgadywaliśmy tytuły bajek, baśni, legend, dobranocek i filmów. „Tygryski” wykonały pracę plastyczną związaną z tematem pt. „Okładka mojej książki”. Wykorzystując słoneczne chwile wychodziliśmy na spacery i do ogrodu przedszkolnego.
  W dalszym ciągu ćwiczymy umiejętności matematyczne oraz doskonalimy technikę czytania. W Piątek, w nawiązaniu do obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Ziemi przenieśliśmy się do 3030 roku. Dzięki uprzejmości Teatru Małego w Tychach mogliśmy oglądać spektakl pt. „Kosmolenie ratują Ziemię”. Była to wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami, scenografią, z której płynął do widzów wartościowy morał: „Jeżeli zadbacie o przyrodę, możecie stać się ziemskimi bohaterami”. W ostatni dzień tygodnia w naszej grupie swoje urodzinki obchodziła Marysia. Złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy wesołe „Sto lat”.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Serdecznie pozdrawiamy, Joanna Duda i Danuta Wieczorek