• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Tydzień z Babcią i Dziadkiem w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny cudowny tydzień za nami. Poruszaliśmy się w kręgu tematycznym pt. „Serce dla babci i dziadka”.
  W poniedziałek zaaranżowaliśmy kącik tematyczny w naszej sali. Zdjęcia i pamiątki związane z dziadkami znalazły tam swoje miejsce. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza Teresy Chwastek – Latuszkowej pt. „Album rodzinny”. Dzieci zwracały uwagę na to, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają fotografie. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa dydaktyczna pt. „Drzewo genealogiczne”, dzieci same starały się go utworzyć. Umieszczały na nim poszczególnych członków rodziny oraz stopień ich pokrewieństwa.
  We wtorek serce pełne uczuć wypełniło naszą salę. Poznaliśmy literę „S”, „s”. Dzieci najpierw pracowały z książką, czytały tekst wyrazowo – obrazkowy, odczytywały wyrazy z literą „s” i wklejały brakujące podpisy pod znaczkami. W tym dniu bawiliśmy się w bingo wyrazowe oraz układanki wyrazowe.
  W środę sporo czasu poświęciliśmy naszym babciom. Rano wysłuchaliśmy opowiadania Ireny Landau pt. „Babcia też człowiek”. Rozmawialiśmy o nim, dostrzegając elementy humorystyczne, ocenialiśmy postępowanie dzieci i zwracaliśmy uwagę na potrzeby babci. Doszliśmy do wniosku, że każdy członek rodziny ma prawo do wolnego czasu i odpoczywania w preferowany przez siebie sposób. Dzieci wymieniały charakterystyczne cechy osobowości swojej babci, wypowiadały się na temat wspólnych form spędzania czasu wolnego. Bardzo podobały się dzieciom rzeczy, które kojarzą z babcią np. okulary, książki, serwetki przez nią wykonane, pamiątkowe zdjęcia oraz wpisy do pamiętników. W tym dniu odwiedziła nas Pani Dyrektor oraz Pani Agnieszka Betleja, która jest naszym logopedą. Spotkanie było niezwykłe, ponieważ obie  Panie są babciami. Odpowiadały na wszystkie pytania dzieci oraz opowiadały o tym, jak to jest być babcią. Zdradziły dzieciom pewne sekrety, a dzieci zaprosiły Panie na herbatkę. W tym dniu taki był właśnie temat naszych zajęć „Herbatka u Babci”. Miło spędziliśmy czas. Dzieci poznały historię herbaty, jej rodzaje oraz sposób parzenia. Każde dziecko mogło wybrać sobie dowolny rodzaj herbaty, której mogło się napić. W tym dniu Michalinka obchodziła urodziny i uraczyła nas pysznymi muffinkami,  stanowiły doskonałe dopełnienie naszego popołudnia przy herbatce. Michalinko życzymy Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.
  W czwartek odkryliśmy, że nasz dziadek jest pełen niespodzianek. Dzieci w tym dniu mówiły o tym, co najbardziej lubią robić ze swoimi dziadkami. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa dydaktyczna pt. „Kolekcje dziadków”. „Króliczki” z wielkim zainteresowaniem oglądały przedmioty do majsterkowania oraz klasery wypełnione znaczkami. Wykonały również piękne krawaty dla dziadków i korale dla babci.
  W piątek dzieci przyniosły do Przedszkola swoje ulubione zabawki. Poświęciliśmy czas na to aby je poznać. Wiele zabawek było interaktywnych i to właśnie one były dla dzieci najciekawsze. Wykonaliśmy również piękne zimowe prace plastyczne, które można podziwiać przed wejściem do naszej sali. W tym samym dniu nasza grupa otrzymała od Pani Dyrektor dwa duże pudła samochodzików. Radości dzieci nie było końca. Rozpoczęły się wyścigi, dzieci wymieniały ich marki, kolory, prędkość, jaką osiągają. W tym dniu odbyły się również zajęcia z gimnastyki z Panem Szymonem, z których dzieci zawsze wracają bardzo zadowolone.
  Wszystkie „Króliczki” wiedzą, że 28 stycznia to Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. W naszej grupie powstają codziennie nowe, piękne budowle. Dzieci budują według instrukcji, jednak częściej według inwencji własnej.
  Z tego miejsca bardzo Państwu dziękujemy za ogromne wsparcie i życzliwe słowa dotyczące naszej pracy z Waszymi dziećmi. Jest nam bardzo miło, że kolejny raz dzieci przyniosły do Przedszkola, tak ważne dla Państwa pamiątki. Nam urozmaiciły zajęcia i spowodowały, że przenieśliśmy się w czasie. Tydzień pełen pięknych emocji, sentymentów i wzruszeń. Dzieci wiedzą doskonale, że w życiu każdego z nas ważne są momenty, chwile, a nade wszystko osoby, którymi się otaczamy. To dzięki nim powstają wspomnienia, do których każdy z nas chętnie wraca, nawet po długich latach.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda