• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Tydzień w ,,Króliczkach”

  Kochani Rodzice!

  Kolejny tydzień pełen emocji i wzruszeń za nami. Poruszaliśmy się w kręgu tematycznym pt. „Zabawy w teatr”. W poniedziałek w naszym przedszkolu zagościły misie. Małe, duże, te nowe i te, które otrzymaliśmy od naszych rodziców, jak sami byli dziećmi. Kolejna piękna uroczystość odbyła się w sali Pszczółek. Każda grupa przygotowała piękne piosenki i wierszyki, aby uczcić święto pluszowego misia. W tym dniu nie zabrakło również zabaw, rebusów, zagadek, kolorowanek z udziałem misia.

  Na początku tygodnia wiele czasu poświęciliśmy również na wirtualną wycieczkę po teatrze. Dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia, które się w nim znajdują oraz poznały pracę osób tam zatrudnionych. Wiedzą doskonale od czego należy zacząć, aby powstało przedstawienie. Jak ważna jest rola reżysera, scenarzysty, charakteryzatora, kostiumologa czy aktora. Nasze starszaki wiedzą również, że mamy teatr lalek, cieni, repertuarowy, ogródkowy, objazdowy, uliczny, szkolny, muzyczny. Nasza sala na chwilę zamieniła się w prawdziwy teatr. Była widownia, scena, kurtyna…a za nią aktywnie i bardzo chętnie nasi mali aktorzy wcielili się w role postaci z bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Bardzo ciekawe doświadczenie. Każde dziecko w grupie chciało pełnić określoną rolę. Przy okazji powtórzyliśmy wszystkie czynności, które wykonamy, zanim rozpocznie się spektakl teatralny. 

  W tym tygodniu poznaliśmy również obraz graficzny litery „Y”, „y”. Czytaliśmy teksty słowno – obrazkowe, rozwiązywaliśmy rebusy, których rozwiązaniem były tytuły bajek.

  Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Posłuży nam do tego kalendarz adwentowy. W każdym dniu czeka na nas nowe, świąteczne zadanie.

  Mnóstwo wzruszeń przyniósł nam udział w uroczystej gali z okazji rozstrzygnięcia VIII Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad Nami Orzeł Biały”. Dzięki systematycznej pracy nasze kochane „Króliczki” zdobyły pierwsze miejsca na podium w kategoriach zespół i solista. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Z tego miejsca pragniemy podziękować rodzicom za wsparcie i obecność na widowni, w tym jakże ważnym dla dzieci dniu.

  Drodzy Rodzice, talent odkryjemy u naszych dzieci, ale to systematyczna praca i wsparcie najbliższych powoduje, że dziecko staje się artystą. 

  W tym tygodniu dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które przedstawiały Mikołaja.

  Oprócz wielu atrakcji, w minionym tygodniu dzieci brały udział w zajęciach teatralnych, z języka angielskiego, francuskiego, rytmiki i gimnastyki.

  Drodzy Rodzice! Dzieci są bardzo zdolne, chętnie współpracują z nami. Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas i nasz występ z okazji jasełek. Będzie on doskonałą okazją do zaprezentowania talentów, które posiadają Państwa dzieci. 

  Pozdrawiamy serdecznie Sylwia Ścierska, Klaudia Gałęziok.

  Zapraszamy do oglądania zdjęć.