• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Pszczółki” witają wiosnę!

  Drodzy Rodzice!
  Ależ piękny tydzień za nami! Tematyka była zróżnicowana, głównym blokiem tematycznym  były ,,W morskich głębinach’’, natomiast w tym tygodniu mieliśmy też dzień poświęcony na zrealizowanie programu ,,Klub Zdrowego Przedszkolaka’’ organizowanego przez Powiatową  Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną, oraz ,,Pierwszy Dzień wiosny’’. Co więcej, we wtorek mieliśmy przyjemność gościć Panią ze Straży Miejskiej, która poprowadziła spotkanie pt. ,,Ten obcy’’ mająca na celu zaznajomić dzieci i uczulić je na niebezpieczeństwa, które mogą ich spotkać w różnych sytuacjach, czy to kiedy są na spacerze z przedszkolem, placu zabaw z rodziną czy też kiedy puka do ich drzwi ktoś nieznajomy. Dzieci słuchały z wielkim zaangażowaniem i chętnie brały udział w odegraniu scenek. Każde dziecko otrzymało odblask, który zachęcamy dopiąć do kurtki by przedszkolak był zawsze widoczny gdy na dworze zapada zmrok. 
  Gdy we wtorek omawialiśmy moduł ,,Skąd biorą się produkty ekologiczne?’’ skupiliśmy się głównie na produktach, które goszczą u dzieci na talerzach każdego dnia, czyli na owocach i warzywach. Wykonaliśmy drzewa z ekologicznymi owocami. Każde dziecko mogło wybrać co chciałoby wyhodować by było zdrowe i ekologiczne, a rośnie na drzewie. Ćwiczyliśmy kolorowanie przez kodowanie, czy odczytywanie symboli i kolorowanie obrazka według kodu. 

  W środę obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Kolejna okazja do celebrowania wdzięczności za to czym obdarza nas natura każdego roku! Stworzyliśmy z tej okazji piękne kolorowe gałązki i z nimi wybraliśmy się na spacer, wyszukiwaliśmy kolejnych oznak wiosny, podziwiając jak nasze choragiewki falują na wietrze! Sprawiło to dzieciom mnóstwo radości. Tego dnia nie brakowało pięknych wiosennych kolorowanek, wycinania, wyklejania kwiatów! 

  W tym tygodniu skupialiśmy się również na naszym głównym temacie jakim był ,,W morskich głębinach’’, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat morza i jego mieszkańców. Poznaliśmy legendę o tym dlaczego woda w morzu jest słona, oraz w jaki sposób latarnia morska pomaga okrętom na morzu. Wykonaliśmy kolorowe ośmiornice, które już wiszą w holu naszego przedszkola. Ćwiczyliśmy motorykę małą w książce, układaliśmy rytmy, sylabizowaliśmy nazwy morskich stworzeń oraz rozwiązaliśmy zagadki morskich głębin.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tego tygodnia oraz obserwowania nas na profilach społecznościowych! 

  Pozdrawiam serdecznie, Paulina Białoń