• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” wiedzą jak prawidłowo dbać o swoje ząbki – „Dentolandia”

  Drodzy Rodzice!
  W zeszłym tygodniu odwiedził nas wyjątkowy gość z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji „Dentolandia” w Katowicach. Pani Ewa Borczyk, która zaszczyciła nas swoją obecnością przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Przedszkolaki poznały pluszowego Dinusia, który wraz z dziećmi brał udział w prelekcji. Korzystając z modelu szczęki, Pani Ewa zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe, a także te które niszczą zęby i których należy unikać. Przedszkolaki zapoznały się  z procedurami leczenia i podstawowymi zabiegami dentystycznymi. Na koniec spotkania każdy przedszkolak miał wykonany przegląd ząbków i otrzymał kartę z zaznaczeniem ząbków zakwalifikowanych do leczenia. Dodatkowo, przedszkolaki dostały kalendarz szczotkowania zębów, w którym sami mogą zaznaczać regularne mycie ząbków. Dzięki warsztatom  profilaktyczno – stomatologicznym dzieci przełamują obawy i lęki przed wizytą u dentysty. Wszystkie przedszkolaki brały czynny udział w warsztatach, chętnie się zgłaszały i demonstrowały mycie zębów. Zadowolone dzieci podziękowały gościowi za wizytę oraz utrwalenie wiedzy profilaktyczno – stomatologicznej.
  W czwartek, 9 grudnia dzieci wybrały się do Teatru Małego w Tychach na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie na deskach teatru, na koniec nagradzając aktorów gromkimi brawami.
  W minionym tygodniu odwiedziła nas również Pani Dyrektor. Była wspólna zabawa i rozmowy o tematyce świątecznej.
  Warto wspomnieć, że zarówno warsztaty stomatologiczne jak i piękne, kolorowe przedstawienie w teatrze były formą dodatkowego i jakże miłego upominku od Mikołaja dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy!
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Joanna Legierska