• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” odwiedzają las

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu „Pszczółki” zdobywały wiedzę na temat leśnych zwierząt. Opisywaliśmy w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy: niedźwiedzie zapadają w sen zimowy, wiewiórki gromadzą zapasy w postaci orzechów i żołędzi. „Pszczółki” wysłuchały także opowiadania „Zimowe zapasy” Urszuli Kozłowskiej. Dzieci rozpoznawały i nazywały leśne zwierzęta: wiewiórkę, jeża, niedźwiedzia i borsuka, wspólnie rozmawialiśmy jak zwierzęta spędzają zimę. „Pszczółki” brały także udział w wielu zabawach ruchowych.
  Dzieci brały także udział w akcji „Wirusoochrona”, zorganizowanej przez Wojewódzką Stację  Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ochrony przed wirusami: wiedzą, że należy często myć ręce wodą i mydłem, podczas kichania i kaszlu zakrywać nos i usta chusteczką, nosić ubrania dostosowane do pogody, zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Wiedzę „Pszczółki” utrwaliły nauką piosenki „Mydło, woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”.
  W minionym tygodniu zaskoczył nas deszcz, który nie przeszkodził nam wspaniale bawić się na tarasie chustą animacyjną. Dzieci – jak tylko pozwala pogoda – dużo czasu spędzają  na świeżym powietrzu. Jak co tydzień „Pszczółki” aktywnie biorą udział w rytmice i zajęciach z języków. Uwielbiają też zajęcia z gimnastyki.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska