• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” miło spędzają czas

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień września upłynął nam na nauce i wesołej zabawie. Tematem zajęć był latawiec. Wymienialiśmy różne jego cechy, nazywaliśmy z jakich części się składa i do czego potrzebny jest wiatr. Rozwiązywaliśmy także zagadki o latawcu i słuchaliśmy wiersza Magdaleny Ledwoń pt. „Latawiec”.„ Pszczółki” wykonały także piękną pracę techniką origami o latawcu.
  W minionym tygodniu obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystkie „Pszczółki” rozmawiały o tym do czego potrzebna jest kropka, jaki ma kształt i kolory. Posłuchaliśmy piosenki o kropce. Na koniec dnia dzieci wyklejały kropki plasteliną i otrzymały odznakę z okazji Dnia Kropki.
  „Pszczółki” i „Maleństwa” były także na spacerze. Podziwialiśmy przyrodę i obserwowaliśmy ptaki. Przypomnieliśmy sobie wszystkie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. „Pszczółki” zapoznały się także ze swoimi nowymi książkami. Z wielką radością dzieci zrobiły pierwsze zadania w kartach pracy. Nie zabrakło także zajęć dodatkowych z rytmiki oraz języka angielskiego i francuskiego. Dzieci wykonywały także ciekawe ćwiczenia na gimnastyce z panem Szymonem.
  Nie zabrakło też czasu na wesołą zabawę, rysowanie i układanie puzzli. To był bardzo ciekawy tydzień
  Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska