• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Pszczółki” – lubię Ciebie, a Ty mnie…

  Drodzy Rodzice!
  Za nami kolejny tydzień października. W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej grupie. „Pszczółki” wypowiadały się o sobie. Bawiliśmy się  w zabawę słowną „Lubię siebie za” oraz „Powiedz koledze coś miłego”. Były to zabawy integracyjne, które kształtowały umiejętność mówienia o sobie oraz wyrażania uczuć w stosunku do kolegi.
  We wtorek wszystkie grupy Kubusiowego przedszkola wyruszyły do Teatru Małego na przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Cypiska”.  Aktorzy w niezwykle udany sposób przedstawili dzieciom jedną z bajek z dzieciństwa ich rodziców. Była to pełna humoru opowieść z przesłaniem stawiającym na pierwszym miejscu takie wartości  jak dobroć, sprawiedliwość, rodzina oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. „Pszczółkom” bardzo się podobało i przedstawienie oglądały z ogromnym zainteresowaniem. Spektakl przyciągał dzieci barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Po zakończeniu przedstawienia dzieci nagrodziły aktorów brawami.
  Jak zawsze, w poniedziałek i środę „Pszczółki” brały udział w zajęciach rytmicznych. Dzieci uwielbiają zajęcia z panią Agnieszką. Mają możliwość brania udziału nie tylko w zabawach ruchowych, ale także uczą się ciekawych piosenek.
  W tym tygodniu obchodziliśmy także Dzień Dziewczynek. Wszystkim Dziewczynkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego oraz dużo radości i uśmiechu.
  W piątek „Pszczółki” obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Wspólnie z „Maleństwami” dowiedziały się jak ważne jest mycie rąk przed posiłkami, po zabawie i spacerze.
  Oczywiście korzystaliśmy z pięknej, jesiennej pogody w naszym przedszkolnym ogrodzie.
  Wszystkim „Pszczółkom” życzymy wszystkiego dobrego oraz dużo zdrowia.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska