• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Pszczółki” i kolorowe kredki

  Drodzy Rodzice, za nami kolejny ciekawy tydzień.

  Zaczęliśmy go od świętowania ,,Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka’’, wyjaśniając jego znaczenie, aby nadać szerszego kontekstu, omówiliśmy prawa w innych krajach na świecie. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem i same chętnie przytaczały przykłady praw i obowiązków dotyczących dzieci. Ponadto, każde dziecko otrzymało tego dnia książeczkę ze swoimi prawami i obowiązkami do domu, co więcej, z zainteresowaniem pomagały w ich tworzeniu!
  Każdy kolejny dzień przynosił Nam wiele radości, choć w tym tygodniu było nas znacznie mniej, to dołożyłyśmy wszelkich starań by te dni były ciekawe i tworzyliśmy wspólnie wiele prac plastyczno-technicznych, stroiliśmy sale, wycinaliśmy, wyklejaliśmy oraz kolorowaliśmy!
  W środę natomiast przypadało Nam kolejne święto do celebrowania, tj. ,,Dzień kredki’’. Tego dnia segregowaliśmy kredki, układaliśmy je od najmniejszej od największej, podejmowaliśmy próby liczenia, co więcej, dzieci z wielkim zapałem samodzielnie ostrzyły kredki! To był bardzo kolorowy dzień.
  A gdy tylko za oknem pojawił się śnieg, wybraliśmy się na spacer w okolicach przedszkola, bawiliśmy się śniegiem i biegaliśmy po boisku! ,,Pszczółki’’ to bardzo aktywna grupa! Nie zabrakło czasu na pracę z naszymi książkami, dzieci rozwijały swoją spostrzegawczość, ćwiczyły rączki i prawidłowy chwyt kreślarski. 

  Poza Naszymi codziennymi zajęciami dydaktycznymi, każdego dnia odbywały się zajęcia dodatkowe zgodnie z terminarzem. Miło Nam poinformować, że każde dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach, uczy się nowych rzeczy, i w sposób przyjazny i kulturalny odnosi się do swoich rówieśników, jak i do kadry przedszkola. 

  Zapraszamy państwa do naszej galerii zdjęć z tego tygodnia.

  Pozdrawiamy serdecznie, Paulina Białoń oraz Anna Kołakowska.