• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Pożegnanie lata w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!  
  Kolejny tydzień w przedszkolu upłynął nam radośnie, bezpiecznie i miło. Poruszaliśmy się w kręgu tematycznym pt. „Pożegnanie lata”.  
  W poniedziałek dzieci odbyły podróż po mapie Polski. Przypomnieliśmy sobie miejsca, w których spędziliśmy wakacje i wskazywaliśmy miejscowości na mapie. „Króliczki” doskonale wiedzą, jakim kolorem na mapie oznaczone są niziny, wyżyny i góry. Dzieci orientują się doskonale, gdzie jest północ, południe, wschód i zachód. W tym dniu bawiliśmy się bardzo radośnie podczas ich święta. W różnych rytmach muzyki poruszaliśmy się po całej sali. Dopełnieniem zabaw były kolorowe rekwizyty Pani Agnieszki. Każdy „Króliczek” miał wykonane pamiątkowe zdjęcie, zrobiony tatuaż i uraczony został odrobiną słodkości. We wtorek w ślad za opowiadaniem pt. „Album Amelki” poznaliśmy literkę „A”, „a”. Oprócz zadań wykonanych w kartach pracy, dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w kreatywnej zabawie naśladowczej pt. „Koty Amelki”. W tym samym dniu ogromną atrakcją był dla dzieci pokaz wirujących farb, gdzie każde dziecko mogło samodzielnie wykonać piękny obraz.  
  W środę opowieści szumiących fal przeniosły nas nad morze. Zastanawialiśmy się: Jakie może być morze? Dlaczego statki utrzymują się na wodzie? Obejrzeliśmy ciekawy film dydaktyczny, który przedstawiał różnego rodzaju statki.  
  Czwartek dla większości dzieci był dniem długo wyczekiwanym z uwagi na zajęcia na basenie. Dzieci podzielone są na dwie grupy. W jednej próbują swoich sił dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z pływaniem, w drugiej natomiast dzieci, które w wodzie czują się, jak ryba. Po powrocie do przedszkola wspominaliśmy wakacje. Dzieci przyniosły do przedszkola pamiątki z wakacyjnych wojaży. Radosnym wspomnieniom nie było końca. Rekwizyty posłużyły nam w zagadkach dotykowych, gdzie dzieci opisywały wrażenia zmysłowe, wymieniając takie cechy, jak: zimny, szorstki, gładki, miękki. Dzieci brały aktywnie udział w rozwiązywaniu zagadek słownych z cyklu „Zagadki z wakacyjnego kuferka”.  
  W piątek przywitaliśmy pięknie Panią Jesień. Każde dziecko wykonało piękną pracę plastyczną w tym temacie. Można je podziwiać przed wejściem do naszej sali. Po południu pożegnaliśmy lato słuchając opowiadania pt. „Letni kalejdoskop”. Każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zajęciach z okazji Dnia Jesieni. W tym dniu „Króliczki” chętnie brały udział w zajęciach z gimnastyki. Doskonaliły przewroty w przód, naśladowały różne zwierzątka przyjmując odpowiednie pozy. Jak co tydzień dzieci brały również udział w zajęciach szachowych, rytmice, religii, nauce języka angielskiego i francuskiego. Pozytywnych emocji nie brakowało.  
  Zapraszamy do oglądania zdjęć. 
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda