• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Podróże „Króliczków” po Europie

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień to dla nas mnóstwo atrakcji i ciekawych podróży. Tydzień rozpoczęliśmy od Święta Unii Europejskiej. W tym dniu powtórzyliśmy sobie informacje, o których była mowa w ubiegłym tygodniu podczas bloku tematycznego Jestem Europejczykiem. Króliczki aktywnie brały udział w zajęciach. Każdy chętnie podał pomysł na temat tego, z czym kojarzy nam się Unia Europejska. Nawiązaliśmy do opowiadania W. Dulemby „Zjednoczona łąka”. Wyobrażaliśmy sobie, że każdy z nas jest innym państwem i każdy musi podjąć jakąś decyzję np. w jakim kolorze powinny być ściany w naszej sali. Zauważyliśmy, jak wiele jest odmiennych zdań. Dzieci dowiedziały się, że Unia Europejska, podobnie, jak grupa przedszkolna, ma zasady, których musi się trzymać i kiedy ktoś ich nie przestrzega, ciężko jest współpracować.
  Wtorek spędziliśmy we Włoszech. Dzieci zostały zapoznane z wizerunkiem flagi włoskiej oraz położeniem Włoch na mapie. „Króliczki” wysłuchały z uwagą informacji dotyczących najsłynniejszych włoskich miast, poznały charakterystyczne włoskie zabytki oraz tradycje. Skosztowały również smakołyków i przekąsek pochodzących z tego kraju. Obejrzeliśmy ciekawy film o najsłynniejszych włoskich miastach np. o Rzymie, Wenecji, Florencji, Mediolanie czy Weronie. Wspomnieliśmy również w tym miejscu o historii i legendach (np. wilczyca w Rzymie) oraz o postaciach kojarzonych z tym krajem, jak Romeo i Julia czy Juliusz Cezar.
  Środa to dzień, w którym odwiedziliśmy naszych sąsiadów. Poświęciliśmy wiele czasu na zabawy orientacyjno – porządkowe. Przypomnieliśmy sobie nazwy Państw graniczących z Polską. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami na temat Czech. Oglądaliśmy literaturę pokazującą piękno tego kraju. Zwiedziliśmy most Karola, zamek na Hradczanach, praski zegar astronomiczny Orloj, „Tańczący dom”, Złotą uliczkę, Brno, Ostrawę, Pilzno, Liberec.
  Czwartek to ulubiony dzień tygodnia naszych „Króliczków”. W tym dniu od rana dzieci kontynuują swoją przygodę z nauką pływania. Po powrocie do przedszkola spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu. Zabawę połączyliśmy z powtórzeniem informacji o krajach Unii, ciekawych miejscach, które chcielibyśmy odwiedzić. Dzieci chętnie opowiadały o krajach, w których już były, o tym co można w nich zwiedzić i co ciekawego im się przydarzyło.
  Piątek to dzień, w którym dzieci bardzo chętnie namalowały farbami obraz niespodziankę dla swoich rodziców. Spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, pamiętając przy tym, jak ważny jest ruch.
  Kochani Rodzice! „Króliczki” systematycznie przygotowują się do występu, który już niebawem odbędzie się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Miniony tydzień to również aktywny udział dzieci w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki i robotyki.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek