• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Piknik w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Za nami kolejny, pełen atrakcji i wrażeń tydzień. W tajemnicy przygotowywaliśmy niespodzianki dla Tatusiów, z okazji Dnia Ojca. Każda „Pszczółka” wykonała krawat – kolorowany i ozdabiany kaszą gryczaną oraz laurkę „Ja i mój Tata”. Nauczyliśmy się „Piosenki dla Taty”, którą zaśpiewaliśmy, nagraliśmy i wysłaliśmy wszystkim Tatusiom. Dowiedzieliśmy się przy tym, jak zapisuje się słowa: tata, tatuś, ojciec, ćwicząc syntezę i analizę wyrazów oraz wymyślając skojarzenia i wyrazy podobne. Pozostając przy tematyce wakacyjnej, rozmawialiśmy o środkach transportu, dzięki którym możemy udać się na wymarzone wakacje oraz o miejscach, w które warto się wybrać.
  Jak zawsze spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, korzystając z otwarcia osłoniętych od słońca piaskownic, budowaliśmy piękne zamki i bawiliśmy się w lodziarnię.
  25 czerwca w przedszkolnym ogrodzie odbył się piknik, kończący rok szkolny. Dzieci brały udział w zajęciach muzycznych, tanecznych i sportowych. Dużą atrakcją były: dmuchana zjeżdżalnia, stanowiska, na których ćwiczyć można zręczność i celność i oczywiście wata cukrowa i popcorn.
  W tym tygodniu piąte urodzinki obchodziła też nasza koleżanka Ola – życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń!
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Kołodziejczyk.