• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Ostatnie, wakacyjne dni w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Ostatni tydzień lipca nie był mniej atrakcyjny od pozostałych. W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Odwiedził nas Pan Bartosz z instrumentami perkusyjnymi. Dzieci poznały nowe instrumenty, nowe nazwy oraz chętnie grały na elektrycznej perkusji.
  We wtorek na tarasie „Tygryski” rozegrały mini zawody sportowe. Ćwiczenia gimnastyczne mają na celu kształtowanie sprawności fizycznej, gibkości i zwinności. „Tygryski” lubią wszystkie formy spędzania czasu, szczególnie te na sportowo. Chętnie rywalizują, ale pamiętają o wzajemnej życzliwości wobec siebie.
  W środę odbyły się ostatnie zajęcia szachowe. Dzieci w podziękowaniu za wakacyjne rozgrywki przygotowały w imieniu całego przedszkola piękne laurki.
  Ćwiczyliśmy również nasz zmysł dotyku. W magicznym pudełku ukryliśmy różne przedmioty. „Tygryski” świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i bezbłędnie rozpoznały wszystkie przedmioty.
  Popołudniami oglądaliśmy filmiki instruktażowe różnych tańców. To świetna zabawa na pochmurne dni, kiedy nie mogliśmy wychodzić do ogrodu.
  W czwartek kolejny raz wyszliśmy do ogrodu na natryski. Grupa, która nie korzystała  z wodnej zabawy przystąpiła do konkursu „Najpiękniejszy zamek z piasku”.
  W piątek po śniadanku razem z grupą „Króliczki” przeprowadziliśmy zawody sportowe. Na zakończenie wakacyjnej przygody z przedszkolem na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. „Tygryski” zamieniły się w cukierników i samodzielnie przygotowały sobie pyszny lodowy deser z owocami. Z okazji zakończenia pobytu w przedszkolu słodki poczęstunek przygotowały dla dzieci dziewczynki Marysia i Martusia. Dziękujemy!
  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za cały rok współpracy. Życzymy słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek