• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Nowy Rok tuż-tuż…

  Drodzy Rodzice!
  Za nami ostatni tydzień grudnia. W przedszkolu dzieci z grup „Tygryski” oraz „Króliczki” wspólnie spędzały czas na zabawie i nauce oraz wzajemnej integracji. Przeprowadziliśmy zabawy z „Panem Czasu”, rozmawiając na temat upływu czasu. Przy tej tematyce zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami zegarów, również z klepsydrą. Utrwalaliśmy nazwy dni tygodnia oraz miesięcy podczas różnych zabaw dydaktycznych. Dzieci w skupieniu wysłuchały również wiersza L.J. Kerna „Bajka o Starym i Nowym Roku” . Poznały tradycje i obyczaje panujące na świecie związane z powitaniem Nowego Roku.
  W środę wykonaliśmy kolorowe, karnawałowe maski, które dzieci samodzielnie wycinały i ozdabiały brokatem, piórkami i naklejkami według własnego pomysłu.
  W czwartek natomiast, w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy wiele zabaw sylwestrowych i konkursów. Po wspaniałej zabawie przyszedł czas na owoce i odrobinę słodkości. Wszystkie dzieci były szczęśliwe i zadowolone.
  Chcemy złożyć Dzieciom i Wam drodzy Rodzice najlepsze noworoczne życzenia. Zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2022 Roku.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska, Danuta Wieczorek, Aleksandra Klimek, Joanna Duda