• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Miniony tydzień w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Szczęśliwe „Tygryski” wróciły po długiej przerwie do przedszkola i swojej sali. Miniony tydzień spędziliśmy na wielu zabawach muzyczno-ruchowych oraz dowolnych. Dzieci budowały ciekawe budowle z klocków, układały puzzle i rozmawiały ze sobą ciesząc się swoim towarzystwem. Tematyka przewodnia całego tygodnia dotyczyła technologii. Rozmawialiśmy o tym jak mądrze z nich korzystać, oglądaliśmy różne sprzęty gospodarstwa domowego, które pomagają nam w codziennym życiu. Dziękujemy naszej Pani Halince za prezentację niektórych z nich. Poznaliśmy kolejną literę: „Ż” i „ż”. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Żaba”, które było wprowadzeniem do poznania litery, jak również dowiedzieliśmy się z niego o bardzo ważnym przysłowiu: „Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”. Dzieci doskonale wiedziały co oznacza, potrafiły je wytłumaczyć na przykładach z życia codziennego. Wspólnie określiliśmy zasady mądrego korzystania z komputera. Ustaliliśmy, że komputer może załączyć osoba dorosła, możemy grać w gry przeznaczone tylko dla dzieci, staramy się spędzać przy nim jak najmniej czasu, utrzymujemy prawidłową postawę oraz odległość od monitora by nasze oczy się nie męczyły a gdy jest ładna pogoda, wybieramy pobyt na świeżym powietrzu. Czytaliśmy wyrazy związane z urządzeniami elektrycznymi i dzieliliśmy je na sylaby, układając je pod odpowiednimi odbiornikami telewizyjnymi.
  W czwartek, 22.04.2021r., obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie przedszkolaki przybyły w tym dniu ubrane na zielono by świętować urodziny naszej planety. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne z wykorzystaniem farb i plasteliny. Rozwiązaliśmy wspólnie krzyżówkę, której hasło brzmiało – EKOLOGIA. Wytłumaczyliśmy znaczenie tego słowa, obejrzeliśmy filmy edukacyjne na temat segregacji odpadów i sposobów na ratowanie naszej planety. Nie zabrakło również piosenek o tematyce ekologicznej.
  W piątek odbyły się kolejne zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z Panem Jackiem a w wolnym czasie, pomimo kapryśnej pogody wychodziliśmy do naszego ogrodu.
  Zwieńczeniem całego tygodnia była zabawa „sieć pajęcza”, podczas której dzieci wypowiadały się na temat minionych dni. Mówiły z czego były zadowolone, jakie zajęcia podobały im się najbardziej, co chciałyby zmienić, za czym tęskniły… To było bardzo budujące i owocne ćwiczenie.
  W piątek świętowaliśmy 7 urodzinki naszej Zuzi. Była to prawdziwa uczta z pysznym tortem, który przygotowała Mama Zuzi. Wszystkie dzieci były wesołe i uśmiechnięte a szczególnie solenizantka, której zaśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat”.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek