• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Maleństwa” poznają barwy ojczyste

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu tematyką naszych zajęć były święta narodowe. W naszym przedszkolu dbamy,  by dzieci poznawały swoją Ojczyznę, jej symbole i tradycje, a święta państwowe takie jak 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja są doskonałą okazją, by uczcić barwy ojczyste i symbole narodowe.
  We wszystkich grupach wiekowych, adekwatnie do możliwości dzieci  realizowano zajęcia o treściach patriotycznych. „Maleństwa” wykonywały rysunki, kolorowały flagę Polski, słuchały hymnu państwowego oraz uczyły się wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”.  Odbyły się pogadanki i prezentacja multimedialna związana z tematyką patriotyczną. Podczas zajęć towarzyszyła nam książka, którą dostaliśmy od Pani Dyrektor pt. „Księga małego patrioty”. Znaleźliśmy w niej wiele ciekawostek oraz płytę z wierszami i piosenkami małego patrioty.
  Różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych rozbudzają w dzieciach poczucie tożsamości narodowej, szacunek dla symboli narodowych, kształtują w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju. Budzenie u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz więzi z własną Ojczyzną to ważne zadanie dla rodziców i wychowawców.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Serdecznie pozdrawiam, Joanna Legierska