• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Maleństwa” ciekawie spędzają jesienny czas

  Kochani Rodzice!
  Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W poniedziałek dzieci układały liczbowe puzzle utrwalając obraz cyfr od 1 do 5 oraz doskonaląc umiejętność właściwego dopasowania elementów.
  Wtorek jest jedynym dniem w tygodniu wolnym od zajęć dodatkowych dlatego korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się razem z grupą „Pszczółek” na długi spacer do Parku Suble. Podziwialiśmy zmieniającą się aurę, śpiewaliśmy znane piosenki i dzielnie maszerowaliśmy z uśmiechem na twarzy.
  W środę obchodziliśmy Dzień Jabłka. „Maleństwa” dowiedziały się kilku ciekawych informacji na temat tego owocu oraz wykonały piękną pracę plastyczną. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Entliczek – pentliczek”, który przygotowałam w formie teatrzyku. Był koszyczek, jabłuszko, czerwony stoliczek no i oczywiście robaczek w zielonym kubraczku. Po wysłuchaniu wiersza, „Maleństwa” wykonały kartę pracy polegającą na liczeniu jabłek.
  W czwartek gościliśmy w naszej grupie pięcioro chłopców z grupy „Króliczki”. Starszaki bardzo zgodnie bawiły się z „Maleństwami” i dały przykład jak pięknie posprzątać zabawki. Bardzo im dziękujemy za wizytę.
  W piątek obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Nasi wspaniali młodzi mężczyźni zostali ukoronowani przez dziewczynki oraz obdarowani dyplomem „Super Chłopaka” i czekoladką. Wspólnie odśpiewałyśmy gromkie „Sto lat” i złożyłyśmy życzenia. Ten szczególny dzień upłyną nam na wesołej zabawie z balonami i tańcu. Zwieńczeniem naszej zabawy było wykonanie „gniotków”, które dzieci z radością zabrały do swoich domów. Podczas całego tygodnia dzieci w skupieniu brały udział w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego i rytmiki oraz pięknie ćwiczyły na gimnastyce.
  Drodzy Rodzice, nawet nie wiem kiedy minął nam pierwszy miesiąc w przedszkolu. Myślę, że dzieci czują się w przedszkolu szczęśliwe, bezpieczne, wysłuchane i zaopiekowane. Razem z panią Anią robimy wszystko co w naszej mocy, aby właśnie tak się czuły.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek