• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Listopadowy czas w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w „Tygryskach” był bardzo pracowity. Większość grupy przygotowywała się do IV Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej. Uczyliśmy się również piosenki na Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wykonaliśmy piękną pracę plastyczną. Dzieci wspólnie postanowiły wykonać Misia Paddingtona techniką mieszaną.
  Kolejny tydzień, to kolejna litera. Tym razem poznaliśmy literę „u”, „U”. Dzięki znajomości poznanych dotychczas liter, możemy odczytywać coraz dłuższe wyrazy, a nawet zdania. Wykonujemy w kartach pracy wiele ćwiczeń, dzięki którym rozwijamy umiejętności czytania, pisania oraz przeliczania w zakresie 10.
  W poniedziałek, 22 listopada nawiązaliśmy do ważnego wydarzenia. Mianowicie, w sobotę 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Starszaki zapoznały się z podstawowymi zapisami zamieszczonymi w Konwencji Praw Dziecka, które dokładnie omówiliśmy.
  Jak co tydzień, we wtorek wybraliśmy się na basen, na którym poszerzaliśmy umiejętności pływania, nurkowania, a przede wszystkim oswajania się z wodą, dzięki wielu zabawom i sprzętom.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek