• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Listopadowy czas w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, takie jak złość, radość czy smutek. Dowiedziały się, że każdy powinien uczyć się jak panować nad swoimi emocjami. Rozmawialiśmy o tym czym jest złość i w jaki sposób możemy ją wyrażać. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Kredki. „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę” – chyba każde dziecko zna słowa tej piosenki. Za pomocą kredek powstają piękne prace plastyczne, w których każdy przedszkolak może wyrazić swoje emocje.
  W poniedziałek nasza Alicja obchodziła swoje urodzinki. Śpiewaliśmy sto lat, składaliśmy Alicji życzenia:  wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń!
  Z kolei w piątek, 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. „Pszczółki” w tym dniu zaśpiewały piosenkę „Mam pluszowego misia” oraz piosenkę po angielsku. Każde dziecko przyniosło ze sobą ukochanego misia-przytulankę, najmilszą zabawkę  i niezastąpionego przyjaciela. Trudno sobie wyobrazić dzień bez pluszowego misia, który od zawsze był towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych tajemnic. „Pszczółki” słuchały historii pluszowego misia, a na koniec dnia piękne, pamiątkowe zdjęcia.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska