• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczkowe” przygotowania do Dnia Niepodległości

  Drodzy Rodzice!
  W mijającym tygodniu przypomnieliśmy sobie wiadomości z poprzedniego tygodnia i rozpoczęliśmy omawianie nowego bloku tematycznego pt. „Kochamy Cię, Polsko!”. Dzieci zapoznały się z historią kraju, w którym mieszkają. Poznały legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedziały się o początkach Państwa Polskiego. Wiedzą, że Polska na długi czas ( 123 lata ) zniknęła z mapy Europy. Została podzielona w trzech rozbiorach między Rosję, Prusy i Austrię. Przedszkolaki pamiętają, że pierwszą stolicą Polski było Gniezno. W trakcie dyskusji, „Króliczki” same zrozumiały jakie znaczenie ma słowo „niepodległość”. Doskonale też potrafią wymienić wszystkie symbole narodowe. Poznały „Wybitnych Polaków” – Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego, którzy choć w sposób bardzo różny, to jednak wyjątkowy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał biało-czerwoną pracę plastyczną.
  We wtorek kontynuowaliśmy tematykę naszego kraju. Z pomocą mapy rozmawialiśmy o ukształtowaniu terenu, mówiliśmy o bogactwach naszej ojczyzny. Między innymi wymieniliśmy węgiel kamienny oraz bursztyn. Przeglądaliśmy wiele książek, atlasów i encyklopedii, z których dowiedzieliśmy się o pięknych Parkach Narodowych i chronionych tam gatunkach roślin i zwierząt w Polsce. Ciekawych miastach i zabytkach, które warto zobaczyć. Doszliśmy do wniosku, że nasz kraj jest piękny.
  Ćwiczyliśmy z Panią Agnieszką teksty piosenek oraz śpiew, przygotowując się do konkursu „Nad Nami Orzeł biały”. Skupialiśmy się również na nauce słów hymnu, wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” z jednoczesnym wyjaśnieniem znaczenia poszczególnych wersów.
  W środę większość grupy przystąpiła do konkursu pt. „Nad Nami Orzeł Biały” aby reprezentować nasze przedszkole na scenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.
  Jak co tydzień, w czwartek wyruszyliśmy z wielką ochotą na basen by rozwijać swoje umiejętności pływackie. Po powrocie, wspólnie z całym przedszkolem, odśpiewaliśmy hymn państwowy by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Króliczki” z dumą, w pięknych odświętnych strojach, z kotylionami na piersi, uczestniczyły w tym ważnym dla każdego Polaka wydarzeniu. Dzieci zaprezentowały również konkursowe pieśni patriotyczne. W tym dniu świętowaliśmy urodzinki Agnieszki. Życzymy naszej solenizantce raz jeszcze spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia i nieustającej dziecięcej radości.
  Dzieci w trakcie pobytu w przedszkolu, podczas zabawy dowolnej rozwijają swoją kreatywność, np. wznoszą piękne budowle z klocków, chętnie lepią z plasteliny, kolorują ćwicząc tym samym motorykę małą. „Króliczki” skupiały swoją uwagę na zajęciach z języka angielskiego i francuskiego, a na robotyce uruchomiły swoją wyobraźnię tworząc z klocków różne pojazdy czy budowle.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska