• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” zwiedzają Polskę

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w „Króliczkach” to ekscytująca podróż po naszym kraju. Rozpoczęliśmy wędrówkę brzegiem Wisły, podziwiając jej piękny nurt. Dzieci zobaczyły na mapie miejsce, z którego wypływa rzeka Wisła – Baranią Górę. Oglądaliśmy mapę fizyczną Polski. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną – Mapę Polski, umieszczając herby poszczególnych miast w odpowiednich miejscach. Z zainteresowaniem dzieci wysłuchały wiersza T. Plebańskiego „Nasza Wisła”, pokazywały na mapie bieg rzeki, wskazywaliśmy kierunki świata oraz miasta, przez które przepływa rzeka Wisła. Następnie udaliśmy się do pięknego Krakowa, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Dzieci poznały charakterystyczne zabytki i budowle Krakowa (byliśmy na Kopcu Kościuszki, w Sukiennicach, w Kościele Mariackim, obejrzeliśmy Dzwon Zygmunta i spotkaliśmy Lajkonika). Dzieci wysłuchały wiersza T. Plebańskiego „Smok wawelski”.
  Kolejny dzień to podróż do Warszawy. Dzieci przeglądały albumy i zdjęcia związane z miastem. Wiele cennych informacji dzieci zdobyły poznając Warszawskie legendy. Największą radość sprawiło im zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz rozwiązywanie krzyżówki tematycznej.
  Najsłodszym miejscem na mapie okazał się dla dzieci Toruń. Wysłuchaliśmy legendy o toruńskich piernikach następnie wszystkie dzieci posmakowały toruńskich pierniczków i wykonały prace plastyczne – swoje własnoręcznie wycięte pierniczki, które umieszczone zostały na niebieskich chmurkach. Toruń zwiedzaliśmy z Katarzynką.
  Ciekawą podróż zakończyliśmy w Gdańsku. Przedstawione zostały dzieciom informacje ogólne na temat miasta, dzieci ucieszyły się z listu, który otrzymały od Neptuna. Otrzymaliśmy 7 kopert, w każdej z nich była informacja dotycząca ciekawego miejsca, które można zwiedzić w Gdańsku i zadanie do wykonania, które zostawił dzieciom Neptun. W ostatnim dniu tygodnia podsumowaliśmy naszą podróż grą edukacyjną „Poznaj swój kraj”. Dzieci w całym tygodniu wykazywały aktywność i zainteresowanie tematem „Płynie Wisła, płynie…”
  Korzystając z pięknej pogody zapewniliśmy dzieciom odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek