• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Króliczki” wyruszają po przygody!

  Drodzy Rodzice!
  Dzieci, które spędziły w naszym przedszkolu w większości 3-4 lata, bardzo czule, bardzo szczerze tulą się do nas. Żegnają się z nami, ale obiecują odwiedziny. My – też już tęsknimy i nie ukrywamy łez. Ostatni rok jak i cała edukacja Waszych dzieci obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń, konkursów, spotkań. Zwyczajnej dziecięcej zabawy, miłych chwil podczas ciepłych dni w naszym ogrodzie. Towarzyszyło nam wszystkim wiele emocji, z którymi wszyscy musieliśmy sobie poradzić. Wiele godzin interesujących zajęć, eksperymentów, zabaw dydaktycznych wszechstronnie rozwijających ,,Króliczki”. Na naszych oczach z małych dzieciaczków, zainteresowanych głównie zabawą – wyrosły przedszkolaki, które osiągnęły pełną dojrzałość szkolną. Również dzięki wspaniałej współpracy z Państwem, jestem spokojna o Ich pierwsze kroki w szkole. Bardzo za nią dziękuję!
  Piękne to było pożegnanie… W środę, 19 czerwca mogliśmy się wszyscy ze sobą spotkać i wspólnie podziwiać program artystyczny przygotowany przez „Króliczki”. W tym roku dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Coś się kończy, coś się zaczyna” . W pigułce przedstawiliśmy wszystko to czego dzieci nauczyły się w przedszkolu, przez te wszystkie lata, a z drugiej strony chciały w ten sposób serdecznie podziękować wszystkim, a szczególnie swoim rodzicom, za to, że wybrali dla nich to przedszkole i każdego dania dbali o ich edukację. Dziękuję za miłe słowa, podziękowania, upominki i docenienie naszej pracy.Kolejnego dnia przyszedł czas na długo wyczekiwaną wycieczkę. Naszym celem był Ustroń Zawodzie – Leśny Park Niespodzianek. Jest to miejsce gdzie przygoda i zabawa łączy się z edukacją. Leśny Park Niespodzianek to niezwykły ogród zoologiczny, znajdujący się w Beskidzie Śląskim, na urokliwym zboczu górującej nad Ustroniem Równicy. To miejsce, w którym na 14 hektarach zarówno dzieci jak i dorośli mogą obserwować florę i faunę, a zwierzęta są tutaj na wyciągniecie ręki. Szczególne wrażenie na naszych dzieciach zrobiły daniele i muflony, przemieszczające się swobodnie po całym parku i jedzące zakupiony przez nas wcześniej pokarm bezpośrednio z otwartych dłoni. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Dzieci były zachwycone tym, czego dowiedziały się od prowadzących pokazy przyrodników.

  Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Spacerowaliśmy „Bajkową Ścieżką”, gdzie w poszczególnych domkach dzieci obserwowały i wysłuchały fragmenty znanych bajek takich jak: Królewna Śnieżka, Trzy Świnki, Żabi Król, Pszczółka Maja, Smerfy i wiele innych. Na zakończenie dzieci miały czas na skorzystanie z tyrolki i trampolin, oraz każdy według własnego wyboru zakupił drobną pamiątkę.To był piękny, wspólny czas. Wszystkim dzieciom wypoczywającym na wakacjach, dużo słońca i beztroski.

  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Tutaj Państwo obejrzą film i fotorelacje z występów z okazji pożegnania przedszkola.
  Pozdrawiam serdecznie Sylwia Ścierska.