• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” – wiosna, ach to ty!

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień upłynął nam na bardzo miłym temacie jakim jest wiosna. Poniedziałek poświęciliśmy na poszerzaniu naszej wiedzy na temat kwiatów. Wspólnie wykonaliśmy album roślin, który towarzyszył nam przez cały tydzień podczas zajęć. Dzieci wysłuchały wiersza A. Frączka pt. „Polne kwiatki” oraz odpowiedziały na pytania dotyczące wysłuchanych treści. Dużo czasu poświęciliśmy na zabawy w odnajdywanie właściwych kwiatów na kartonikach oraz dopasowywaniu do nich właściwych opisów. Mimo, że zdecydowana większość dzieci jeszcze nie potrafi czytać, to stale staramy się je zaciekawić i zachęcić do zabaw w których główną rolę pełnią litery.
  We wtorek kontynuowaliśmy nasze zajęcia dotyczące roślin, ale  skupiliśmy się na ogrodnictwie. Klasyfikowaliśmy różne narzędzia oraz wesoło bawiliśmy się przy muzyce. Tego dnia „Króliczki” poznały również kolejną literę alfabetu „Ł”. Wspólnie wymienialiśmy słowa w których słychać tę literę. „Króliczki” bardzo uważnie słuchają, dlatego w zdecydowanej większości przypadków potrafili wskazać czy w danym wyrazie występuje litra „ł”, czy też nie. Dzieci wykonały również karty pracy w tym temacie.
  Środę poświęciliśmy na poszukiwanie mieszkańców łąki. „Króliczki” wymieniły bezbłędnie różne owady jakie nas otaczają, które możemy spotkać będąc na świeżym powietrzu. „Króliczki”, wyposażone w lupy, ruszyły do ogrodu przedszkolnego aby znaleźć jak najwięcej owadów, które zamieszkują teren wokół przedszkola.
  W czwartek spora część grupy udała się na basen, doskonaląc swoje umiejętności. Dzieci, które zostały w przedszkolu kontynuowały temat mieszkańców łąki oraz wykonały piękną pracę plastyczną wykorzystując makaron w różnych kształtach. Ostatni dzień tygodnia „Króliczki” spędziły w Bibliotece Miejskiej filia nr 18. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały teatrzyk o małym Krzysiu, któremu mama starała się wytłumaczyć, dlaczego książki nie ocenia się po okładce. Ważne jest to co ma ona w środku, a najważniejsze jest jednak to, co jest w naszej wyobraźni. Dzieci miały możliwość obejrzenia wielu różnych książeczek. Na koniec każdy zasadził w doniczce ziarenko. Tym samym Panie zachęcały dzieci do systematycznego odwiedzania biblioteki i przy okazji podlania posadzonych ziarenek. Po powrocie do przedszkola świętowaliśmy dzień pszczoły. Króliczki wysłuchały wiele ciekawych informacji na temat ich życia, na koniec wykonały pracę plastyczną. Śliczne pszczółki, które zostały zrobione przez dzieci wiszą w przedszkolnym korytarzu. Zapraszamy do ich oglądania. Każdego popołudnia dzieci spędzają czas na zabawach dowolnych na świeżym powietrzu, jeżeli tylko oczywiście pogoda na to pozwala. Przed obiadem, staramy się wychodzić z dziećmi poza teren przedszkola. Bardzo dużą wagę przykładamy do odpowiedniej ilości ruchu naszych Podopiecznych, nie zapominając przy tym o uzupełnianiu płynów, tym bardziej, że ostatnie dni były bardzo gorące. Przez cały tydzień „Króliczki” ćwiczyły także swoje układy taneczne, które zaprezentują na festynie z okazji Dnia Rodziny. Plakat informacyjny pojawi się niebawem w naszym przedszkolu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Aleksandra Klimek i Sylwia Ścierska