• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” w świecie sztuki

  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień obfitował w wiele ciekawych i różnorodnych aktywności. Głównym tematem całego tygodnia była sztuka.
  Poniedziałek rozpoczęliśmy od stworzenia wspólnego plakatu pod tytułem „Sztuka to….”, na którym znalazły się takie hasła jak: fotografia, rzeźba, architektura, malarstwo, muzyka i teatr. „Króliczki” bezbłędnie dopasowały hasła do przedstawionych ilustracji oraz dokonały podziału zagadnień na: sztukę związaną z narzędziem i sztukę związaną z ruchem. Nie zabrakło emocjonującej dyskusji i wymiany poglądów. Tego dnia również, kolejny „Króliczek” obchodził swoje urodziny. Karolek obdarował wszystkich pysznymi słodkościami oraz usłyszał huczne „sto lat” i ogrom życzeń od swoich kolegów i koleżanek. Każdy kolejny dzień poświęcony był innej dziedzinie sztuki.
  We wtorek, „Króliczki” ubrane w fartuszki, samodzielnie wykonały masę solną. Zużyliśmy łącznie 4 kg mąki i 2 kg soli, więc można sobie wyobrazić, jak wyglądała nasza sala podczas tych niecodziennych działań… Najważniejsze jest jednak to, ile radości i śmiechu nam towarzyszyło, a wspólne sprzątanie sali nie było dla „Króliczków” żadnym problemem. Wszystkie stworzone figurki wyszły pięknie i jak tylko wyschną, zostaną pomalowane i ozdobione przez nasze zdolne dzieci.
  Środę poświęciliśmy architekturze. „Króliczki” poznały na czym polega praca architekta oraz dowiedziały się, że architektura to nie tylko budynki. „Króliczki” wcieliły się w rolę architektów i w grupach tworzyły własne projekty z kolorowych elementów. Następnie przedstawiciel każdej grupy opowiedział pozostałym dzieciom o swojej pracy. „Króliczki” były bardzo zaangażowane i chętnie brały udział w zajęciach.
  W czwartek poruszyliśmy temat muzyki, teatru i tańca. Dzieci opowiedziały o zajęciach, na które uczęszczają i co je interesuje. Zwróciliśmy uwagę na różne instrumenty oraz osoby należące do orkiestry. Podsumowaniem zajęć była próba narysowania muzyki. Mimo, że zadanie wydawało się trudne, dzieci świetnie potrafiły wyrazić muzykę na papierze.
  Ostatni dzień tygodnia należał do malarstwa. „Króliczki” poznały czym jest portret, martwa natura czy krajobraz oraz właściwie wymieniły narzędzia związane z malarstwem. Wykonały również pracę plastyczną pt. „Wiosenne kwiaty”. Piątek był także wyjątkowym dniem, ponieważ swoje urodzinki obchodził Krzyś. „Króliczki” jak zawsze hucznie zaśpiewały „sto lat” i złożyły Krzysiowi życzenia. Kiedy tylko pogoda pozwalała, dzieci wychodziły na spacer lub do przedszkolnego ogrodu. Słońca coraz więcej więc wyjście na świeże powietrze to sama przyjemność.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Aleksandra Klimek i Sylwia Ścierska