• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” w świecie książek

  Drodzy Rodzice!  
  Miniony tydzień, choć krótszy ze względu na Poniedziałek Wielkanocny, to wcale nie mniej intensywny. Jak tylko dzieci wróciły do przedszkola po świątecznym wypoczynku, od razu rozpoczęły się przygotowania do wielkiego występu. Wtorek był zatem dniem magicznym. To właśnie tego dnia nasze kochane „Króliczki” stanęły dumnie na deskach Teatru Małego, aby zaprezentować się przed swoimi bliskimi. Chyba każda osoba obecna na widowni, może śmiało przyznać, że „Taniec Życia”, zaprezentowany przez dzieci, wzbudził same pozytywne emocje, rozczulił i napawał dumą. Przecież nasi Artyści to kilkuletnie dzieci, ale patrząc na Ich poziom zaangażowania, odwagę i wiarę w siebie, można zdecydowanie stwierdzić, że są bardzo dojrzałe. Występ wyszedł pięknie, a panie rozpiera duma z takich wspaniałych Podopiecznych!!! Gratulujemy!  
  „Książka skarbnicą wiedzy”- to temat, który poruszyliśmy w środę i czwartek. Dzieci wykonały samodzielnie swoją własną książkę, dowiedziały się o różnych cechach i rodzajach książek oraz zobaczyły, jak książki powstają. „Króliczki” chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajek. W naszej grupie staramy się czytać Dzieciom bardzo często. Wiemy, jak wspaniale pobudza to ich wyobraźnię, działa kojąco, a widok zaciekawionej buzi podczas słuchania opowiadania jest bezcenny. Czytajmy dzieciom i zachęcajmy je do czytania samodzielnego, jeżeli tylko opanowały już tę trudną umiejętność!  
  W piątek obchodziliśmy Dzień Ziemi. Najważniejsze święto ekologiczne. Wspólnie z „Króliczkami” rozwiązaliśmy krzyżówkę i zagadki w tym temacie. Podjęliśmy próbę przedstawienia układu słonecznego oraz zmieniających się pór roku, gdzie to dzieci były Słońcem, Ziemią i Orbitą. Bawiliśmy się świetnie podczas zabawy, w której najważniejsze było wspieranie się i pomaganie sobie wzajemnie, w odnalezieniu miejsca w oceanie, czy lądzie. Tego dnia nie zabrakło również informacji o segregacji śmieci, oszczędzaniu zasobów czy dbania o naszą piękną Ziemię, „bo mamy tylko jedną, drugiej mieć nie będziemy.” Nasze „Króliczki” bardzo dobrze znają zasady ekologii i bardzo aktywnie brały udział w zajęciach, dlatego otrzymały medale „Dnia Ziemi”. Mogą je dumnie nosić!  
  W każdej wolnej chwili, kiedy tylko pogoda pozwala zabieramy Nasze Skarby na spacer lub do ogrodu przedszkolnego, gdzie mogą pobiegać i dać upust swojej energii, której mają naprawdę sporo.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć. 
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek