• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” – w rodzinie siła

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu towarzyszyły nam tematy związane z rodziną. Cały cykl nosił tytuł „W rodzinnym kręgu”. Rozważania na temat rodziny rozpoczęłyśmy cytatem: „Bycie rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś pięknego. Oznacza, to że kochasz i będziesz kochany przez resztę swojego życia”. W trakcie rozmów z dziećmi, wysłuchanych opowiadań i wierszy starałyśmy się przekazać dzieciom bardzo ważną wiedzę. Mianowicie, taką że choć każda rodzina jest inna, że choć nie zawsze mieszka w jednym domu to każde dziecko powinno czuć się bezpieczne i kochane najbardziej na świecie przez swoich rodziców. Dzieci ucząc się budować pełne zdania, opowiadały nam o swoich rodzicach, zawodach które wykonują. W tym miejscu był czas na to, by dzieci nauczyły się szacunku do każdej pracy. Bo każda praca jest komuś potrzebna. Przedszkolaki uczyły się też szacunku do wszystkich członków rodziny – do seniorów, rodziców ale też do rodzeństwa. Hasło, które przyświecało nam przez cały tydzień brzmiało – „DZIAŁAMY RAZEM”. Wszystkie skojarzenia dotyczące rodziny, tej w domu i tej naszej grupowej, staraliśmy się przenieść na białą chustę. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i starały się zapełnić całą jej powierzchnię.
  Przez cały tydzień, dzieci przynosiły do przedszkola fotografie swoich bliskich. Wszystkie zostały omówione na forum. Każdy „Króliczek” całym zdaniem opowiadał o osobach znajdujących się na danej fotografii, o miejscu, ważnym wydarzeniu itp. To były piękne opowieści wszystkich Dzieci. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i dostarczenie tylu wspaniałych fotografii. Dziękujemy!
  W środę nagrywaliśmy filmik z życzeniami dla wszystkich Mam oraz Tatusiów. Były piosenki, wiersze i życzenia. Film można zobaczyć na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy.
  „Króliczki” postanowiły również wykonać prace plastyczne z okazji Dnia Mamy, które zdobią naszą szatnię. W piątek, wszystkie Mamy otrzymały najpiękniejsze laurki i kwiaty od swoich pociech. Mamy nadzieję, że ten miły gest Dzieci wywołał uśmiech na twarzach wszystkich Mam. 🙂
  Jak co tydzień w czwartek udaliśmy się na basen. Cieszymy się, że grupa dzieci uczęszczających na pływalnię powiększyła się. To dla dzieci naprawdę wspaniała okazja do wspólnej nauki i zabawy w wodzie. W minionym tygodniu odbyły się wszystkie zajęcia dodatkowe, a gdy tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy na spacery i do naszego ogrodu.
  Drodzy Rodzice, wielkimi krokami zbliża się oficjalne zakończenie edukacji przedszkolnej w naszej grupie. Serdecznie zapraszamy wszystkich „Króliczkowych” Rodziców we wtorek, 6 czerwca na godzinę 16:30 do naszego przedszkola.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ z kolejnego, wspaniałego tygodnia w naszej grupie.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska