• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” – tydzień europejski cz. 2 i nie tylko…

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny piękny tydzień za nami. W poniedziałek udaliśmy się w daleką podróż do Anglii, po drodze wpadliśmy na pyszną brytyjską herbatkę do Londynu, pamiętając o godzinie 17.00, a na koniec podróży zwiedziliśmy Big Bena, pałac Buckingham, próbowaliśmy rozśmieszyć gwardię królewską, w czerwonej budce telefonicznej wykonaliśmy telefon do naszych kochanych rodziców, podróżowaliśmy piętrowym autobusem, zajadaliśmy rybę z frytkami, pyszny pudding, pamiętając oczywiście o parasolu, który był nam niezbędny, ponieważ cały czas padał deszcz.
  We wtorek przyszła nam ogromna ochota na pizzę… więc udaliśmy się do Włoch. W Mediolanie naszym towarzyszem była flaga Włoch, do której nawiązuje najbardziej znana na świecie pizza margherita: czerwienią pomidorów, bielą sera mozzarella i zielenią bazylii zachwyca…cała grupa poprosiła o margheritę… była pyszna. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Florencję, Rzym, Neapol, Bolonię, Palermo, Wenecję i piękną Weronę. Okazuje się, że nasze „Króliczki” są bardzo zaradne i podczas  podróży robiły zdjęcia, na których znalazły się takie budowle jak: Koloseum, Bazylika św. Piotra w Rzymie, pałac Dożów w Wenecji oraz Pompeje. Dzieci były tak bardzo zauroczone krajobrazem i przysmakami danych regionów, że wpadły na pomysł, aby w środę w naszym przedszkolu podsumować naszą podróż, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu, bo też wiele się działo. Wspólnie postanowiliśmy, że w środę zrobimy w naszej sali małe podsumowanie ciekawych podróży po krajach Unii Europejskiej i nie tylko. Drodzy Rodzice było super. Przygotowaliśmy smakołyki, które możemy zjeść w różnych miejscach na świecie. Na naszym pięknym stole znalazły się sery pleśniowe typu camembert, szynka szwarcwaldzka, croissanty, bagietki, oliwki, passaty, ciasteczka holenderskie typu stroopwafel, ciastka z syropem. Ogromną atrakcją była dla dzieci własnoręcznie wykonana pizza margherita.
  Czwartek i piątek to dni, w których rozmawialiśmy na temat wiosny. Odkrywaliśmy wiosenne barwy i dźwięki. Zastanawialiśmy się co kwitnie wiosną, jakie ptaki możemy spotkać na łące i jak wyglądają ich gniazda. Dzieci poznały literę „Ł”, „ł” , wykonały ciekawe ćwiczenia w tym zakresie. Bardzo ciekawe okazały się dla naszych starszaków tajemnicze przemiany zwierząt. W tym tygodniu nasza kochana Pani Monika obchodziła swoje urodziny. Cała grupa odśpiewała uroczyste Happy Birthday. Ponadto dzieci uczęszczały na zajęcia z języka angielskiego, francuskiego, rytmiki, robotyki, grały w szachy, pływały na basenie oraz wcielając się w aktorów odgrywały swoje role na zajęciach teatralnych.
  Nasze kochane starszaki są mądre, inteligentne, ciekawe otaczającego je świata. Czas upływa nieubłaganie… „Króliczki” niebawem opuszczą mury naszego przedszkola, ale póki co… są jeszcze z nami.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda