• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” przywołały zimę

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu poruszaliśmy się w kręgu tematycznym „Za zimową szybą”. Był to dla nas ciekawy, zabawny i radosny czas. W naszej grupie, podczas ferii zimowych frekwencja dopisuje, z czego bardzo się cieszymy lecz pragniemy by ten czas był dla dzieci wytchnieniem od codzienności, czasem na dłuższą zabawę dowolną, różne doświadczenia oraz prace plastyczne.
  W poniedziałek postanowiliśmy, że będziemy starali się przywołać zimę. Jak rozmawiać o zimie skoro za oknem aura przypomina bardziej wiosnę? Na początku „Króliczki” wymieniały zwierzęta, które możemy spotkać zimą. Każdy odrysował sylwety sarny, jelenia, ptaków, wilka, lisa, zająca czy dzika. Następnie starannie wycinał, by później w grupach stworzyć zimowy pejzaż nocą.
  We wtorek, do naszego przedszkola zawitała Pani Ania z ciekawą lekcją ceramiki. Spotkanie zostało zorganizowane nie bez powodu. Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W lutym, każda grupa zaprezentuje program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków. Z tej okazji „Króliczki” tworzyły kwiatki z gliny a efekty końcowe pracy dzieci i Pani Ani będziemy mogli podziwiać za kilka tygodni. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Dyrektor za zaproszenie osoby, która tworzy piękne rękodzieła, a Pani Ani za ciekawe spotkanie i pobudzenie wśród naszych przedszkolaków wyobraźni, staranności, odwagi do wykonania czegoś co sprawi drugiej osobie radość i będzie pamiątką na długie lata.
  W środę, naszą zabawę rozpoczęliśmy od ćwiczenia pt. „sylaby do pary”. Zadaniem dzieci było odszukanie karteczek z takimi samymi sylabami, które różniły się między sobą tylko czcionką. Następnie dzieci sprawdzały jakie przedmioty unoszą się na powierzchni wody, a które opadają na dno. Przyglądaliśmy się również jak zachowują się kostki lodu wrzucone do wody. Ćwiczenie miało na celu by dzieci dostrzegły podobieństwo doświadczenia przeprowadzonego w przedszkolu z sytuacją na rzece lub jeziorze, które jest pozornie zamarznięte. Wspólnie ustaliliśmy zasadę, że pod żadnym pozorem nie można wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne.
  W czwartek, od samego rana „Króliczki” pracowały nad pracą plastyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przy użyciu plasteliny każdy „Króliczek” wykonał bukiet kwiatów według własnego pomysłu. Nasze kochane starszaki wykazują się za każdym razem pomysłowością, dokładnością i skupieniem podczas wykonywanej pracy. W naszej grupie to już tradycja, że w trakcie różnych aktywności plastycznych, w tle słuchamy ulubionych przez całą grupę utworów muzycznych, a obecnie utrwalamy repertuar na zbliżające się spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami.
  W piątek przypominaliśmy sobie jakie ptaki pozostały w naszym kraju i co należy robić by pomóc im przetrwać zimę. Ćwiczyliśmy głośne czytanie wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Ale zima”, który znajduje się w książkach do nauki czytania. Na zakończenie zajęć dydaktycznych przyszedł czas na zabawę, która przypadła do gustu wszystkim „Króliczkom”, podczas której było wiele radości i pozytywnych emocji. Dzieci ćwiczyły mięśnie stóp, zbierając ziarenka fasolki na czas. Wszystkie aktywności i rozmowy o zimie zadziałały i na zakończenie tygodnia mogliśmy się cieszyć piękną, białą zimą. Z tego powodu wyszliśmy do naszego ogrodu by nacieszyć się śniegiem, porzucać się śnieżkami i ulepić bałwankową rodzinę. W tym miejscu pragniemy przypomnieć o przygotowaniu dla swoich pociech ocieplanych, wodoodpornych ubrań, dzięki którym dzieci będą bezpieczne podczas zimowych wyjść na spacer i do ogrodu.
  Przez cały tydzień odbywały się zajęcia: z szachów, języka angielskiego i francuskiego, zajęć teatralnych, a w piątek z gimnastyki ogólnorozwojowej, na które dzieci bardzo chętnie uczęszczają.
  Podczas ferii zimowych, wspólnie z dziećmi ustaliłyśmy, że piątki to „dni z ulubioną zabawką”. Dlatego w kolejnym tygodniu, w piątek mogą po raz kolejny przynieść z domu swoje zabawki.
  W weekend dzieci z pewnością odwiedzały swoje Babcie i swoich Dziadków, dlatego w piątek każdy przedszkolak wychodził z przedszkola z laurką i papierowym tulipanem by sprawić swoim najbliższym radość i wywołać uśmiech podczas składania życzeń.
  Dziękujemy za dobre słowa. Z wielką ochotą pracujemy z Państwa Dziećmi i obserwujemy jak z dnia na dzień wspaniale się rozwijają.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ z minionego tygodnia.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska