• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” poznają jesienne strategie zwierząt


  Drodzy Rodzice!
  Ubiegły tydzień rozpoczęliśmy od podsumowania wiedzy zdobytej w dotychczasowych zajęciach związanych z odlotem ptaków oraz zapoznałyśmy dzieci ze sposobem zimowania zwierząt. Poznaliśmy na podstawie opowiadań, takich jak: „Dziupla” W. Bianki, opowiadania „Kolczasta jesień”, „Florentynka poznaje wiewiórkę” K. Ziemnickiej – sposoby przygotowań do zimy zwierząt – wiewiórki, jeża czy niedźwiedzia. Dzieci wiedzą również jak nazywają się domy poszczególnych zwierząt. Pod koniec tygodnia dla utrwalenia wiadomości wykonaliśmy wspólnie krzyżówkę, w której zawarliśmy najważniejsze hasła tego tygodnia.
  Dzieci poznały również kolejną literę alfabetu: „i”,„ I”. Dokonywały wspólnie analizy i syntezy wyrazowej, wyszukiwały litery w tekście oraz podejmowały próby pisania liter.
  W trakcie zabaw matematycznych „Króliczki” szacowały, przeliczały elementy zbiorów, dzieci na różnych przykładach poznawały znaczenie pojęcia „para”. Para to nie zawsze dwie osoby czy dwa przedmioty, np. para spodni to jedna sztuka, a para butów to dwie sztuki.
  Cały tydzień to również przygotowania z Panią Agnieszką do występu w przesłuchaniu do konkursu pt. „Nad Nami Orzeł Biały”. Dzieci uczyły się opanowania pamięciowego tekstu, ale też poznały jak ważna jest poprawna recytacja, gest, mimika. Pogoda dopisywała, więc staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na podwórku. Każdy nasz pobyt na świeżym powietrzu to przede wszystkim dostarczanie ruchu, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej ale również kolejne obserwacje związane ze zmianami w przyrodzie. Codziennie usprawniamy motorykę małą poprzez wykonywanie kolejnych ćwiczeń w kartach pracy, lepienia z plasteliny, wycinania, kolorowania. Dzieci wykonały kolejną pracę plastyczną z rolek po papierze wraz z wykorzystaniem materiału przyrodniczego pt. „Wiewióreczka”, które można podziwiać przed wejściem do naszej sali.
  W tym tygodniu mieliśmy aż trzy okazje do świętowania. Swoje urodzinki obchodzili: Dobrusia, Kalinka oraz Ignacy. Raz jeszcze życzymy Wam dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń.
  Odbyły się również wszystkie zajęcia dodatkowe: szachy, język angielski i francuski, rytmika, robotka, zajęcia teatralne oraz gimnastyka ogólnorozwojowa. W czwartek większa część grupy udała się na kolejne zajęcia na basenie. To był miły i intensywny tydzień w naszej grupie.
  W dalszym ciągu realizujemy tematy związane z Akcją pt. „Wirusoochrona”, której inicjatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach. Tym razem zobaczyliśmy prezentację, którą później dokładnie omówiliśmy, a na podsumowanie zajęć dzieci samodzielnie kolorowały kolorowankę.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda