• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” podróżują po świecie

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień, choć krótszy, to wcale nie mniej intensywny. „Króliczki” podróżowały po kilku kontynentach i poznawały ich zwyczaje, ludność i charakterystyczne miejsca. 
  W poniedziałek rozpoczęliśmy podróż od Ameryki Północnej. Dzieci dowiedziały się jakie kraje wchodzą w skład tego kontynentu oraz stworzyły plakat, na którym rysowały różne środki transportu, którymi udałoby się dostać do Ameryki. Obserwowaliśmy również na globusie, jak ogromnym kontynentem jest Ameryka i porównywaliśmy jej wielkość do Polski. Mówiąc o Ameryce musieliśmy koniecznie zobaczyć Statuę Wolności i inne miejsca charakterystyczne dla tego kontynentu. „Króliczki” chętnie słuchały opowieści, w której była mowa o Indianach, Kowbojach, czy osobach mieszkających na Hawajach. Postanowiliśmy wspólnie przygotować strój hawajski i nauczyć się tańca Hula. Podczas przygotowań dzieci były bardzo skupione i z dokładnością przygotowywały swój strój. Podczas tańca bawiliśmy się świetnie, a efekty końcowe mogliście podziwiać Państwo sami, ponieważ „Króliczki” bardzo entuzjastycznie zareagowały na możliwość nakręcenia krótkiego filmiku dla Rodziców. Jesteśmy z Nich dumne i biorąc pod uwagę fakt, że dzieci uczyły się tańca zaledwie jedno popołudnie to efekt był piękny.
  W pozostałe dni, dzieci odwiedziły jeszcze inne ciekawe miejsca jak np. Afrykę czy Australię. Rozmawialiśmy o zwierzętach i ludności zamieszkującej te kontynenty.
  W środę odbyły się także dwa bardzo ważne wydarzenia. Nasza kochana Oleńka obchodziła w tym dniu 6 urodzinki, a także Pan Konrad świętował swoje urodziny. Życzymy Im spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze! W całym tygodniu oczywiście odbywały się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki.
  Piątek upłynął dzieciom na zabawach na świeżym powietrzu i pracach plastycznych. „Króliczki” w tym dniu wykonały przepiękne słoneczka, które zdobią teraz nasz ogród.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Aleksandra Klimek i Sylwia Ścierska