• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” i wiejska zagroda

  Drodzy Rodzice!  
  Kolejny ciekawy tydzień w naszej grupie to interesująca podróż na farmę i zwierzęcą zagrodę. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy na rozmowę na temat wsi. Od poniedziałku dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami: z czym kojarzy nam się wieś, co można tam zobaczyć. Oglądaliśmy obrazki przedstawiające modele traktora, kombajnu, pługa, opryskiwacza, siewnika. Dzieci obejrzały ciekawy film, który przedstawiał pracę na roli dawniej i dziś. We wtorek dotarliśmy do wiejskiej zagrody. Z ogromnym zainteresowaniem „Króliczki” podziwiały wszystkie zamieszkujące tam zwierzątka. Utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat tego, gdzie zamieszkują poszczególne z nich. Podsumowaniem ciekawego dnia było wysłuchanie opowiadania M. Kownackiej pt. „Powrót jaskółki” i rozmowa na temat jego treści. Dzieci zastanawiały się, dlaczego wszystkie zwierzątka z taką niecierpliwością wyczekiwały jaskółki, co o niej myślały i gdzie uwiła sobie gniazdko?
  W środę rozpoczęliśmy dzień zabawą matematyczną. Dzieci dokonywały przeliczania w dostępnym zakresie. W tym dniu poznaliśmy również graficzny obraz liczby „10”. Wykonaliśmy ciekawe ćwiczenia w kartach pracy związane z dorysowywaniem zwierząt.  
  Czwartek oprócz emocjonującego dla dzieci wyjazdu na basen, obfitował w rozmowy na temat naszych milusińskich. Wspólnie rozmawialiśmy o poznanych zwierzątkach zamieszkujących gospodarstwo wiejskie, zastanawialiśmy się, które z nich mogłyby mieszkać w mieszkaniu w mieście. Rozmawialiśmy o tym, że niektóre zwierzęta spotykane głównie na wsi mogą żyć także w mieście i spełniać różne funkcje, np. psy (ratownicze, terapeutyczne), koty oraz konie (miejskie stadniny i terapeutyczne, a także konie policyjne). Dzieci wypowiadały się na temat własnych zwierząt, które posiadają. Podsumowaniem dnia było obejrzenie ciekawego filmu oraz rozmowa na temat psich nastrojów. Wiele czasu i uwagi poświęciliśmy na temat odczytywania emocji psa z jego ruchów i postawy… W tym miejscu zdradzimy rąbek tajemnicy, którą mamy przygotowaną dla „Króliczków”. W przyszłym tygodniu będą uczestniczyły w zajęciach z pieskiem w naszym przedszkolu.  
  Piątek rozpoczęliśmy od ciekawej zabawy językowej w niedokończone zdanie… gdybym był/była zwierzęciem…kreatywność dzieci była ogromna. Później wesoło spędziliśmy czas na zabawie matematycznej – głodny psiak. Dzieci aktywnie brały w niej udział, doskonaląc działania w zakresie cyfry 10. Piątek był dla nas również dniem podsumowującym dbanie o zwierzęta. Poświęciliśmy czas na rozmowę o zwierzętach mieszkających w klatkach oraz sposobach dbania o nie. Na koniec dnia wszyscy wykonaliśmy piękne prace plastyczne, które można podziwiać w naszym Przedszkolu pt. „Zwierzęca zagroda”. Poświęcamy wiele czasu na zabawy związane z rywalizacją w grupach. Dzieci chętnie biorą udział w zabawach związanych z bingiem wyrazowym i dominem obrazkowym. Ponadto tydzień w naszej grupie obfitował w wiele zabaw ruchowych i spacerów na świeżym powietrzu. Dzieci brały chętnie udział w zajęciach szachowych. Nasza Michalinka zaprosiła Pana Łukasza prowadzącego zajęcia do rozegrania z nią jednej partii szachów. Na zajęciach z języka angielskiego i francuskiego doskonaliły słówka i piosenki związane z wiosną i nadchodzącymi świętami. Zajęcia teatralne to w dalszym ciągu przygotowywanie się do występu pt. „Było sobie życie”. Robotyka to ogromne zaciekawienie i pasja naszych „Króliczków”. W tym tygodniu urodzinki w naszej grupie obchodziła Nikola. Składamy Ci kochana najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Dużo zdrowia, radości i samych pięknych chwil w życiu.  
  Dzieci są bardzo aktywne, ciekawe świata, zaangażowane w prowadzone zajęcia. Grupa jest bardzo zżyta i przyjazna względem siebie. Przed nami mnóstwo atrakcji i niespodzianek w nadchodzących dniach. Nasza dewiza kochani Rodzice „Z NAMI NIKT SIĘ NIE NUDZI, U NAS JEST WESOŁO!!!”  
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.  
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska, Aleksandra Klimek