• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” i wakacyjne przygody

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień lipca upłynął nam bardzo radośnie i miło. Miniony tydzień to bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci wiedzą doskonale, w jaki sposób należy dbać o siebie podczas wakacyjnych wojarzy. Wiedzą również kogo zaalarmować nad wodą lub w górach, jeśli będzie potrzebna pomoc.
  W poniedziałek podczas zajęć umuzykalniających spotkanie z kontrabasem i nie tylko. Pojawiła się również gitara elektryczna i elektryczny kontrabas. Dzieci uwielbiają zajęcia z muzyką. Wiele z nich było zainteresowanych grą na instrumencie. Tego samego dnia bawiliśmy się w naszym ogrodzie z chustą animacyjną.
  Wtorek od rana ćwiczenia joggi w ogrodzie. Wiele emocji nam towarzyszyło. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę. Dowiedziały się nasze „Króliczki” jak ważny jest oddech i skupienie.
  W środę Międzynarodowy Dzień Szachów. Pan Piotr przygotował ciekawe rozgrywki i słodkie upominki dla każdego. W tym dniu również swoje urodzinki obchodził Gabryś. Były życzenia i słodkości.
  Czwartek z rana wyjeżdżamy na basen. Wszystkie „Króliczki” tryskają energią. Zabawom nie było końca. I kolejna solenizantka Oliwia pojawiła się z torbą pełną słodkości. Po powrocie do przedszkola dzieci oglądały spektakl Krakowskiego Teatru Bajki pt. „Czarodziejska maszyna”. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone. To nie koniec atrakcji… Podwieczorek w ogrodzie i pyszna pizza, którą przygotowały panie kucharki.
  Piątek, ostatni dzień tygodnia to poranne zajęcia ruchowe i taneczne w ogrodzie. Następnie dzieci brały udział w zajęciach szachowych, które uwielbiają, później były zabawy przy natryskach i piknik niespodzianka. Wszystkie „Króliczki” zajadały się owocami i słodkościami. Były nawet lody. W tym dniu pożegnaliśmy Aleksandra, który rozpocznie swoją edukację w Holandii. Było mnóstwo serdeczności i wzruszeń. Życzymy Tobie Oleczku samych dobrych ludzi wokół, realizuj swoje pasje i spełniaj marzenia. Nasi kochani solenizanci, Oliwio i Gabrysiu jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Spełnienia marzeń i wiele radości każdego dnia.
  Trzeci tydzień lipca to mnóstwo nowych atrakcji dla dzieci. Pożywne posiłki, domowe ciasto i pizza, mnóstwo owoców, warzyw i zdrowej wody. Korzystamy z pięknej pogody i natrysków w ogrodzie, jak również lubimy nasze kąciki w zacienionych miejscach ogrodu, gdzie odpoczywamy na kocykach, czytamy, kolorujemy, rozmawiamy i relaksujemy się. Nie zapominamy o kremach z filtrem, nakryciach głowy i odpowiednim nawodnieniu w upalne dni.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Ścierska.