• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” i wakacyjne przygody

  Drodzy Rodzice!
  Ostatni tydzień lipca w „Króliczkach” upłynął nam na temacie „Mądre dzieci nie jedzą śmieci”. Chciałam w ten sposób pokazać dzieciom, jak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, spożywanie odpowiedniej ilości warzyw, owoców, nabiału oraz ograniczenie spożywania słodyczy. W wakacyjne poniedziałki, tradycją stały się dla wszystkich przedszkolaków – zajęcia umuzykalniające, tym razem pierwsze skrzypce grały instrumenty perkusyjne. Wszystkie dzieci z uwagą i ogromnym zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Mogły zobaczyć i osobiście zagrać na wszystkich przedstawionych instrumentach. Przez trzy dni dzieci prowadziły rozgrywki szachowe. Ich skupienie i uwaga zasługują na pochwałę. Pan Piotr przekazuje naszym „Króliczkom” całą swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.
  Wtorek spędziliśmy na wielu ciekawych zabawach dydaktycznych. Ogromnym zainteresowaniem wśród naszych „Króliczków” okazała się zabawa pt. „Jak żyć zdrowo”. Podczas zadawanych pytań dzieci udzielały odpowiedzi prawda lub fałsz. Oglądając piramidę żywieniową poznaliśmy wartości odżywcze poszczególnych produktów i tego, jak ważną rolę w codziennym życiu pełni ruch. Po południu poświęciliśmy sporo uwagi na rozpoznawanie smaków. Dzieci dowiedziały się, że dany produkt możemy rozpoznać za pomocą różnych zmysłów: wzroku, powonienia, smaku czy dotyku. Wiele emocji wzbudziły w dzieciach zajęcia, na których miały zakryte oczy i za pomocą smaku rozpoznawały poszczególne potrawy, przyprawy i produkty.
  W środę, zanim rozpoczęliśmy pracę nad wspólnym układaniem jadłospisu, dokonaliśmy podziału produktów na zdrowe i niezdrowe. Układając jadłospis, dzieci brały pod uwagę fakt, że powinien on składać się, ze zdrowych produktów i tych, na które miałyby ochotę.
  W czwartek rano pojechaliśmy na basen. Radości podczas wodnych zabaw nie było końca. Dzieci podziękowały Pani Monice za to, że czuwała nad ich bezpieczeństwem, jak również organizowała im ciekawe zajęcia na pływalni. Jak „Króliczki” wróciły do przedszkola, zamieniły się w kucharzy. W grupach, każdy miał przydzieloną rolę, powstawały smakowite kanapki. Były bogate w różne witaminy, gdyż pojawiły się na nich: pasta z avocado, buraka, kiełki, rukola, pomidorki koktajlowe, ogórki, szczypiorek, ser kozi oraz ser typu feta. Samodzielnie przygotowane kanapki, zniknęły w mgnieniu oka. W tym dniu urodzinki obchodziła nasza Lilianka. Życzeniom, uściskom i słodkościom nie było końca. Jeszcze raz życzymy Tobie dużo zdrowia, radości, spełnienia najskrytszych marzeń.
  Piątek od samego rana sportowe rywalizacje w ogrodzie. Cudowny dzień pełen zabaw, pożegnań i wzruszeń. Myślę, że wszystkie „Króliczki” miło i radośnie spędziły wakacyjny lipiec w przedszkolu. Życzę Wam i waszym Rodzicom udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Ścierska