• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” i szumiący, jesienny las

  Kochani Rodzice!
  Kolejny tydzień października za nami. „Króliczki” poruszały się w kręgu tematycznym pt. „O czym szumią drzewa”.
  W poniedziałek wszyscy oglądaliśmy albumy przyrodnicze i książki o ptakach, wspólnie tworzyliśmy plansze prezentujące ptaki migrujące i niemigrujące. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania Lucyny Krzemienieckiej pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”, w ten sposób „Króliczki” poznały sylwety ptaków: wilgi, jaskółki, słowika, kukułki oraz głównego bohatera, którym był krasnal Hałabała. Wykonaliśmy również ciekawe ćwiczenia w kartach pracy, ćwicząc koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo – ruchową. Po południu układaliśmy kompozycje z figur geometrycznych. Wskazywaliśmy i nazywaliśmy poszczególne elementy, wymienialiśmy nazwy figur, z których powstały. Określaliśmy ich położenie na kartce, np. „nad” , „pod” , „niżej” , „wyżej” , „po lewej” , „po prawej”.
  Wtorek dzień pełen emocji i wrażeń, gdyż od samego rana świętowaliśmy urodziny Naszego Partona Kubusia Puchatka. Każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny oraz piękną kartkę urodzinową. „Króliczki” zaprosiły Kubusia do swojej sali na dalsze pląsy i zabawy przy muzyce. Kubuś poczęstował każdego przedszkolaka słodkim przysmakiem. Po południu wspólnie czytaliśmy Kubusiowe przygody, zwiedzaliśmy stumilowy las. Pogoda sprzyjała nam tego dnia, więc postanowiliśmy przenieść się do ogrodu. Każdy znalazł coś dla siebie: chłopcy utworzyli dwie drużyny piłkarskie i rozegrali mecz, część dziewczynek wykonywała ćwiczenia z hula hop, pozostałe brały udział w zabawach z chustą animacyjną. Ten dzień pozostanie nam w pamięci na długo.
  W środę pojechaliśmy do Multikina na opowieść o „Kopciuszku” malowaną piaskiem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały ciekawą historię dziewczynki, niektórzy pierwszy raz podziwiali taką sztukę. Po powrocie do przedszkola odwiedziła nas lala Lola, która wybrała się z nami na spacer do lasu. Wspólnie stworzyliśmy kodeks właściwego zachowania w lesie. „Króliczki” poznały literkę „L” , „l”. Podczas wspólnej zabawy słownej w „dokończ zdanie” , dzieci wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości lasu, jego struktur, skarbów, podziału drzew, rodzaju ptaków. Wypowiedzi dzieci w tym dniu inspirowane były ilustracjami przedstawiającymi las jesienią. Czwartek rano, to dla większości grupy ogromne emocje związane z wyjazdem na basen. „Króliczki” coraz lepiej pływają, podczas wielu ciekawych zajęć doskonalą swoje techniki pływackie. Dzieci, które zostały w przedszkolu wykonywały ćwiczenia w kartach do diagnozowania gotowości szkolnej. W tym dniu poświęciliśmy czas na obserwacje drzew w poszczególnych porach roku. Dzieci wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow pt. „Drzewo”. Dyskutowaliśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku. W sali znalazł się kuferek pełen jesiennych skarbów. „Króliczki” mając zasłonięte oczy wyjmowały dary jesieni i za pomocą zmysłu węchu i dotyku próbowały odgadnąć cóż takiego ukryło się w kuferku.
  W piątek udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej – Filia nr 18, na spotkanie z Bajkoopowiadaczem, który przedstawił dzieciom historię trzech małych świnek. Dzieci bardzo aktywnie i z uwagą brały udział w ciekawej formie zajęć. Po powrocie do przedszkola „Króliczki” znalazły w naszej sali list, którego nadawcą był pająk Lolek. W ten sposób poznaliśmy informacje na temat życia pająków. Rozmawialiśmy o zadaniach, które pełnią w przyrodzie. Na podstawie zdjęć, ilustracji omawialiśmy ich wygląd. Na koniec dzieci wykonały rysowanie pająka w kartach pracy – zabawa z symetrią. Po południu braliśmy udział w zajęciach z języka francuskiego i gimnastyki. W tym tygodniu odbyły się również zajęcia szachowe, język angielski i rytmika. Kolejny tydzień w przedszkolu zaliczamy jednogłośnie do udanych.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda