• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Króliczki” i ich wiosenny tydzień

  Kochani Rodzice! W minionym tygodniu towarzyszyła nam wiosna. Odkrywaliśmy wiosenne barwy i dźwięki. Zastanawialiśmy się co kwitnie wiosną, jakie ptaki możemy spotkać na łące i jak wyglądają ich gniazda. Dzieci poznały literę „Ł”, „ł” , wykonały ciekawe ćwiczenia w tym zakresie. Bardzo ciekawe okazały się dla naszych starszaków tajemnicze przemiany zwierząt.

   We wtorek udaliśmy się do Mediateki na spotkanie z panią Katarzyną Wasilkowską, autorką książek dla dzieci. Autorka opowiedziała dzieciom o Rysiu, niezwykłym bohaterze jej książki pt. „Ryś miasta”. Następnie rozmawiała z dziećmi o cechach prawdziwego superbohatera. Druga część spotkania to ciekawe zajęcia plastyczne, na których starszaki przedstawiały siebie, jako superbohaterów. Każdy kto tylko miał ochotę mógł zaprezentować swojego superbohatera i opowiedzieć o jego nadzwyczajnych mocach. 

  W środę delegacja dzieci z naszej grupy wspólnie z panią dyrektor udała się do MDK nr 1 na uroczyste spotkanie, które było podsumowaniem XXXII Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Pozostała część grupy udała się na swoje zajęcia pływackie. 

  Dzieci dosyć długo doskonałą swoje techniki pływackie i w czwartek podczas zajęć otwartych miały możliwość zaprezentować swoje zdolności. Zarówno rodzice, dziadkowie, jak również rodzeństwo licznie przybyli na zajęcia pokazowe. Po powrocie do przedszkola czekała na dzieci niespodzianka… dyplomy, książeczki oraz pyszny tort z truskawkami. Wszystko po to, aby jeszcze raz celebrować nasz udział w festiwalu.

   W piątek wykonaliśmy techniką mieszaną piękne, grupowe prace plastyczne, które przedstawiały wiosenną łąkę. Można je podziwiać w holu naszego przedszkola. 

  Przez trzy dni towarzyszyli nam w przedszkolu nasi absolwenci. Radośnie i miło spędziliśmy czas. Dziękujemy z całego serca za pamięć i ogromne zaufanie. Wspominajcie nas miło i w dalszym ciągu odwiedzajcie. 
  Ponadto dzieci uczęszczały na zajęcia z języka angielskiego, francuskiego, rytmiki, robotyki, grały w szachy, pływały na basenie.

  Nasze kochane starszaki są mądre, inteligentne, ciekawe otaczającego je świata. Czas upływa nieubłaganie… „Króliczki” niebawem opuszczą mury naszego przedszkola, ale póki co… są jeszcze z nami.

  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie Sylwia Ścierska.