• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” i Ich letnie zabawy

  Drodzy Rodzice!
  Lipcowy, wakacyjny czas w naszym przedszkolu trwa w najlepsze. Miniony tydzień „Króliczki” rozpoczęły od zajęć ceramicznych z doskonale Im znaną, Panią Anią. Tym razem przedmiotem naszych wakacyjnych wytworów były rybki. Każdy wycinał swój kształt ryby, a później ozdabiał ją kolorowymi kryształkami według własnego, oryginalnego pomysłu. Powstały piękne prace. Efekt końcowy już niebawem. Dziękujemy Pani Ani za kolejną, wartościową wizytę.
  „Króliczki” wykonały również wspólną pracę plastyczną pt. „Wakacyjne marzenia”, tworząc na dużym formacie obraz morza i gór. W tym tygodniu mieliśmy okazję do obejrzenia zabawnej inscenizacji Krakowskiego Teatru Bajki, która zapewniła  widzom wiele wrażeń i wspaniałą zabawę. „Wymieciona Dżungla” to dowcipna i lekka opowieść o podróżniczce Mieczysławie, która wyrusza na niesamowitą przygodę w głąb Afrykańskiej Dżungli. W labiryncie tropików spotyka wiele postaci, które uświadamiają jej jak ważne jest dzielenie się z innymi, dbanie o higienę, a także dobra zabawa. Jak co tydzień, udaliśmy się razem z „Tygryskami” na basen. Wodne zabawy i cały wyjazd sprawia dzieciom dużo radości. Rozpoczęliśmy również cykl zajęć o naszej planecie. Będziemy zgłębiali jej tajemnicze miejsca i poszerzali wiedzę o ochronie środowiska. W tym tygodniu, zgodnie z głosowaniem zobaczyliśmy film pt. „morskie głębiny”. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały podwodny świat, który jest im tak doskonale znany i bliski. Postanowiliśmy przypomnieć sobie jak działa zegar odnajdując na jego tarczy odpowiednią godzinę. „Króliczki” bawiły się również w klasyfikowanie i dopasowywały odpowiednie kafelki w miejsca dla nich przeznaczone.
  Trzeci tydzień lipca obfitował w mnóstwo nowych atrakcji dla dzieci. Pożywne posiłki, domowe wypieki, świeże owoce, warzywa. Korzystamy z pięknej pogody i natrysków w ogrodzie, jak również lubimy nasze kąciki w zacienionych miejscach ogrodu, gdzie odpoczywamy na kocykach, czytamy, kolorujemy, rozmawiamy, gramy w karty i relaksujemy się. Towarzyszyła nam zawsze muzyka, która umilała czas. Nie zapominamy o kremach z filtrem, nakryciach głowy w upalne dni. W lipcu swoje urodzinki w naszej grupie obchodzi aż pięcioro dzieci. W tym tygodniu solenizantom Gabrysiowi i Oliwce, życzymy dużo radości, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń. Sto lat.
  Życzymy wszystkim nieobecnym „Króliczkom” wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Joanna Duda