• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” dbają o zdrowie

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień w naszym przedszkolu upłynął nam bardzo radośnie i aktywnie. W poniedziałek od samego rana nastała w naszej grupie przysłowiowa burza mózgów, dzień rozpoczęliśmy od wyjaśnienia pojęcia „zdrowy jak ryba”, każde dziecko znalazło sposób, aby ciekawie zaprezentować to powiedzenie. Dużo czasu poświęciliśmy w tym dniu również na zabawę dydaktyczną, która dotyczyła piramidy zdrowego żywienia i kondycji fizycznej. Dzieci wykonały ciekawe ćwiczenia w tym zakresie.
  We wtorek segregowaliśmy owoce i warzywa według kolorów, jak również liter, od których się rozpoczynają, tym samym doskonaląc umiejętność klasyfikowania. Uczestnicząc w zabawie z szalonymi witaminkami, utrwaliliśmy graficzny zapis liter: „a”, „b”, „k”. W tym dniu „Króliczki” brały również udział w zajęciach teatralnych. Z ogromnym zaangażowaniem wcielają się w role, które mają do odegrania w przedstawieniu, które będzie dla wszystkich niespodzianką.
  W środę rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczących dbania o czystość. Odwiedziliśmy nasz kącik czystości, który mamy w sali. Uporządkowaliśmy wszystkie szczoteczki, kubeczki, pasty do zębów. Poświęciliśmy również czas, na to aby porozmawiać z dziećmi o jak ważnym dla wszystkich myciu rąk i zębów. Z wielką radością ochotnicy prezentowali wykonanie tych dwóch czynności. Wszystkich zaciekawił wiersz D. Gellnera pt. „Królowa bałaganiara”. Dzieci uczestniczyły w rozmowie i ćwiczeniach z nim związanych. W tym dniu nie zabrakło również rozmowy na temat dbania o zęby i zabawy logopedycznej.
  W czwartek aktywnie zatroszczyliśmy się o nasze zdrowie. Dzieci wiedzą, że dla utrzymania dobrego zdrowia ważny jest ruch. Przez cały tydzień pogoda dopisywała, dzięki czemu spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Popołudniu braliśmy udział w zabawach ruchowych, tropiących i logopedycznych, utrwalając w ten sposób przeliczanie w zakresie od „1” do „9”.
  W piątek odbyły się zajęcia pt. „Dzielny pacjent – to ja!”. Udaliśmy się całą grupą do gabinetu lekarskiego, który przygotowaliśmy w sali. Dzieci podziwiały akcesoria lekarskie, które to stały się wprowadzeniem do naszych ciekawych zajęć w tym dniu. Następnie rozpoczęliśmy ćwiczenia w klasyfikacji, utrwalając numery alarmowe.
  Drodzy Rodzice, musimy w tym miejscu zaznaczyć, że jesteśmy bardzo dumne z naszych „Króliczków”. Wszystkie dzieci znają poszczególne numery telefonów, jak również wiedzą co należy zrobić w sytuacji zagrożenia. Z ogromnym oddaniem i przejęciem natomiast brały chętnie udział w odgrywaniu scenek dotyczących udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Wcielając się w rolę rodzica, wiedziały, jakie informacje należy przekazać lekarzowi w przychodni, natomiast wzywając pogotowie ratunkowe, potrafiły opisać objawy występujące u chorego i we właściwy sposób zakomunikować potrzebę pomocy. Kochani Rodzice ponadto dzieci z ogromną radością brały udział w zajęciach szachowych, robotyce, rytmice oraz zajęciach z języka francuskiego, angielskiego i gimnastyki.
  W minionym tygodniu swoje urodzinki obchodzili Bohdan i Olek. Składamy Wam raz jeszcze najlepsze życzenia: zdrowia, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek