• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Początek Nowego Roku w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!
  Witam serdecznie w Nowym Roku 2023 i wraz z całą grupą „Pszczółek” życzymy wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.
  W minionym tygodniu w naszej grupie rozmawialiśmy o Kosmosie. Najpierw poznawaliśmy następstwa dnia i nocy oraz nazywaliśmy poszczególne części dnia. Słuchaliśmy wiersza Doroty Gellner pt. „Słońce zachodzi”. Rozmawialiśmy o planetach Układu Słonecznego oraz nazywaliśmy obiekty w przestrzeni kosmicznej. „Pszczółki” bawiły się w zabawę dydaktyczną „Co widać w kosmosie”? Za pomocą zabawy „kim są ufoludki” rozwijaliśmy wyobraźnię. W czwartek podsumowaliśmy  wiadomości z całego tygodnia wykonując pracę plastyczną  pt. „Dzień-noc”.
  „Pszczółki ” świętowały również urodziny swojego kolegi Wojtka, któremu życzymy wszystkiego najlepszego i spełnienia wszystkich marzeń. 
  Korzystaliśmy z pogody i wraz z „Maleństwami” wybraliśmy się na pierwszy w tym roku spacer po najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci brały także udział w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego i rytmiki. Niedługo będziemy także świętować jedno z najpiękniejszych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka, do której już się przygotowujemy. 
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska