• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Koniec czerwca w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Za nami ostatni tydzień czerwca. Upały chyba każdemu dawały się we znaki, ale w „Króliczkach” tempa nie zwalniamy. W poniedziałek rozpoczęliśmy ostatni krąg tematyczny, zaplanowany na miesiąc czerwiec pt. „Wakacje tuż-tuż”. Rozmawialiśmy na temat popularnych miejsc w Polsce do których chętnie podróżujemy. Dokonaliśmy analizy i syntezy wyrazów: „góry”, „morze” i „Mazury” oraz umieściliśmy te miejsca na mapie Polski. „Króliczki” przypomniały sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w górach i nad wodą. Poznały znaczenie flag, jakie mogą pojawić się na strzeżonym kąpielisku i kolory znakowanych szlaków górskich. W trakcie zajęć, czekała na nas niespodzianka w grupie „Tygrysków”. Odwiedziła nas Karolinka, dziewczynka, która od 5 lat trenuje taniec towarzyski. Zaprezentowała nam podstawowe kroki tańców towarzyskich zarówno klasycznych jak i latynoamerykańskich. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się występowi i podziwiały umiejętności tancerki. Bardzo dziękujemy Karolince za ten wspaniały występ i życzymy jej dalszego, pięknego rozwoju.
  We wtorek rozmawialiśmy na temat przyjaźni. O tym, jak ważna jest przyjacielska pomoc i zrozumienie drugiej osoby. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń, które wymagały współdziałania i wzajemnej pomocy. Były masażyki i relaksacja, a wszystko po to, aby wprowadzić miłą, przyjacielską atmosferę. W tym błogim nastroju pozostaliśmy do końca dnia, bawiąc się zgodnie i ciesząc się swoim towarzystwem.
  W środę poświęciliśmy czas na gry i zabawy związane z alfabetem. Przypomnieliśmy sobie wszystkie poznane w ciągu roku litery. Tworzyliśmy różne wyrazy, staraliśmy się odpowiadać pełnym zdaniem na pytania, sylabizowaliśmy. W związku z tym minioną środę można nazwać „środą literkową”. Wykonaliśmy również karty pracy związane z tą tematyką.
  W czwartek powtórzyliśmy środki transportu oraz miejsca, do których możemy nimi dotrzeć. „Króliczki” wysłuchały także wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „A ja na to, jak na lato” oraz wypowiedziały się na temat jego treści. Najważniejszym punktem czwartkowego dnia były oczywiście natryski w ogrodzie. Dzieci, przebrane w stroje kąpielowe, radośnie korzystały z możliwości ochłody w upalny dzień. Buzie uśmiechały się od ucha do ucha, a radosnym piskom i krzykom nie było końca. Pozostałą część dnia, „Króliczki” spędziły na wspólnych zabawach i korzystaniu z pięknej pogody.
  W piątek uświadomiliśmy sobie, że rozpoczął się nowy miesiąc – lipiec. Przy okazji powtórzyliśmy nazwy wszystkich miesięcy, policzyliśmy ile miesięcy pozostało do końca roku, a ile już za nami. Rozmawialiśmy na temat wakacji, czym tak naprawdę są i czy każdy ma wakacje. Wykonaliśmy także piękną pracę plastyczną farbami pt. „Wakacyjny motyl” oraz ćwiczyliśmy motorykę małą podczas lepienia z plasteliny. Najbardziej wyczekiwane, podobnie jak w czwartek, były zabawy przy natryskach. Ochłoda w tak gorący dzień jest bardzo przyjemna, ale najważniejsze jest picie wody, dlatego też pilnujemy, aby nasze „Króliczki” piły jej jak najwięcej! Ogromną radość również w tym dniu sprawiły dzieciom zajęcia szachowe. „Króliczki” rozegrały między sobą emocjonujące partie. Nie mogą doczekać się zajęć szachowych, które będą już w poniedziałek.
  W miesiącu lipcu mamy zaplanowanych mnóstwo atrakcji dla naszych kochanych dzieci. Humory dopisują nam zawsze. Mamy nadzieję, że pogoda również nam dopisze.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Aleksandra Klimek i Sylwia Ścierska